Slovensko

Dnes sa zobudíme do oblačného dňa

Dažde v októbri predpovedajú úrodný rok.

ÚŠP sa k vyšetrovaniu sledovania novinárov zatiaľ nevyjadruje

Podnikateľ Marian K. mal minimálne pol roka platiť za sledovanie viacerých novinárov bývalému šéfovi kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Tóthovi.,aktualizované 

Zimný štadión v Kežmarku po rekonštrukcii oficiálne otvorili

Zimný štadión v Kežmarku v pondelok oficiálne otvorili po rozsiahlej rekonštrukcii za účasti predsedu vlády SR Petra Pellegriniho. Prvý domáci zápas sa tam konal pred viac ako týždňom.

Lesníci:Ochranári zverejnili materiál, ktorý vrhá zlé svetlo na výskum

Podľa NLC materiál, ktorý ŠOP SR zverejnila na tlačovej konferencii, sa vyznačuje takým množstvom zásadných chýb a nedôsledností, že v danej podobe nie je možné zaujať k nemu konečné odborné stanovisko.

NEVIDELI STE ICH? Polícia hľadá tieto osoby

Pomôžte pri pátraní.,aktualizované 

Rokovanie NR SR sa skončilo skôr, poslanci vyčerpali plánované body

Širšiu diskusiu z množstva bodov v pondelok vyvolal len zámer SNS zaviesť tzv. rekreačné poukazy. O dovedna viac ako 50 prerokovaných bodoch sa bude hlasovať v utorok, a to o 11. aj o 17. hodine.

A. Danko: Striedanie letného a zimného času má svoje opodstatnenie

V súvislosti s plánovaným zrušením striedania zimného a letného času v EÚ by bolo na Slovensku optimálne trvalo uplatňovať súčasný zimný štandardný čas, myslí si slovenské ministerstvo práce.

Na Okresnom súde Bratislava I pokračuje proces s Eleonórou K.

Skoré ukončenie tejto kauzy sa na tomto súde nepredpokladá. Krajská prokuratúra v Bratislave totiž pôvodne navrhla vypočuť 80 svedkov.

Herec Milan Kňažko je laureátom Ceny Imra Weinera-Kráľa za rok 2018

Cena IWK je pomenovaná po slovenskom výtvarníkovi, ktorý dlhodobo býval vo Francúzsku. Udeľuje ju od roku 2014 občianske združenie Spolok priateľov Imra Weinera-Kráľa.

So Slovákmi bude diskutovať francúzsky prezident E. Macron

Za účasti predsedu vlády SR Petra Pellegriniho (Smer-SD) má v úvode diskusie Macron načrtnúť svoje predstavy o budúcnosti a reforme EÚ.

Novým generálnym biskupom ECAV bude I. Eľko, potvrdila to Synoda ECAV

V Martine sa uplynulý týždeň (19.-20.10.) uskutočnilo zasadnutie Synody ECAV na Slovensku, ktorá je najvyšším orgánom cirkvi.

Most-Híd: Nechceme spolitizovanie témy národnostných divadiel

Predkladatelia upozorňujú na fakt, že spomedzi regionálnych divadiel, ktoré sú financované krajmi, práve národnostné divadlá patria medzi tie, ktoré sú najviac podfinancované.

V Bratislave sa stretlo vyše 100 honorárnych konzulov

Podľa Lajčáka je prínos honorárnych konzulov najmä v troch oblastiach - konzulárna asistencia slovenským občanom, presadzovanie ekonomickej diplomacie a prezentácia Slovenska.

VIDEO: Československo–100 rokov,100 hitov: Znel Gott, žiarila Kolínska

Sto rokov uplynulo od vzniku Československej republiky. Počas 75 rokov spoločného života Čechov a Slovákov vznikli desiatky kultúrnych počinov, ku ktorým jednoznačne patrí aj populárna hudba.

Vznik Československa si žiaci pripomínajú aj v školských knižniciach

Školské knižnice v priebehu dňa realizujú množstvo rôznorodých podujatí, ktorých cieľom je zábavnými formami práce s knihou podporiť u žiakov vzťah ku knihe.

Diskusia v pléne NR SR je takmer nulová, poslancom zostáva pár zákonov

Parlament odštartoval minulý týždeň v utorok, pričom celkovo bolo naplánovaných takmer 90 bodov, aktuálne poslancom zostáva už len približne 14 návrhov zákonov.

Československo – 100 rokov, 100 hitov: Od Hašlera po Zemeguľu

Sto rokov uplynulo od vzniku Československej republiky. Počas 75 rokov spoločného života Čechov a Slovákov vznikli desiatky kultúrnych počinov, ku ktorým jednoznačne patrí aj populárna hudba.

Vedomostný kvíz o drogách prináša mládeži možnosť výhry skvelých cien

Do záverečného žrebovania o poukážky na nákup elektroniky a kníh podľa vlastného výberu v celkovej hodnote 2500 eur bude zaradený každý úspešný riešiteľ kvízu.

S. Petrík chce, aby mali doktorandi nárok na sociálne poistenie

Podľa Petrík by mali doktorandky nárok na materské dovolenky, rovnako by sa im doktorandské štúdium započítavalo do dôchodku.