Slovensko

KISKA: Chceme, aby Bulharsko čo najskôr malo euro a bolo v Schengene

Prezident Bulharskej republiky Rumen Radev je na dvojdňovej návšteve (19. - 20. júna) Slovenska na pozvanie prezidenta SR Andreja Kisku.

Rodičia,žiadajúci slovenské triedy v Rohovciach,ocenili záujem preméra

Rodičia chcú, aby sa ich deti mohli vzdelávať vo svojom rodnom jazyku, priblížila Beáta Obradovičová za Iniciatívu BKZ. 

Podľa J.Kiššovej nie je žiadny dôvod na zavádzanie novej poistnej dane

Pozmeňujúci návrh Kiššovej podporil aj poslanec Peter Štarchoň (Sme rodina). Podľa neho ide vláda zavedením dane z neživotného poistenia zdaňovať ľudí, ktorí sú zodpovední a poisťujú si svoj majetok.

Kolektívne zmluvy vyššieho stupňa štátnych zamestnancov sa upravia

Po novom by sa mohli uzatvárať na viac ako jeden kalendárny rok.

Pravidlá pre počty žiakov osemročných gymnázií sa zmenia

Podľa návrhu počet 1. žiakov ročníka gymnázií s osemročnýmvzdelávacím programom pre nasledujúce prijímacie konanie nesmie prekročiť päť percent z celkového počtu žiakov z daného populačného ročníka.

Správa o činnosti prokuratúry v NR SR: Zákonné úlohy si plnila

Podľa správy sa osobitná pozornosť v roku 2017 zamerala na odhaľovanie a vyšetrovanie trestných činov daňových, ako aj na problematiku finančného vyšetrovania.

Zákon určujúci limity pre členov politických strán je v 2. čítaní

Novela má tiež zabrániť kupovaniu strán, zaviesť moratórium na zmenu názvu subjektu a upraviť nakladanie s finančnými darmi.

Pri zákonoch sa bude skúmať aj vplyv na rodinu

Národniari pripomenuli, že systematické analytické posudzovanie vplyvov na manželstvo, rodičovstvo a rodinu doteraz pri tvorbe právnych predpisov chýbalo.

Sme rodina neuspela s príspevkom 25 eur na začiatku školského roka

Takúto zmenu navrhovalo hnutie v novele zákona o prídavku na dieťa, plénum Národnej rady (NR) SR ju však pri utorkovom hlasovaní neposunulo do druhého čítania.

Na Slovensku vznikne Slovenská akreditačná agentúra pre VŠ

Slovenská akreditačná agentúra bude ako nezávislá verejnoprávna inštitúcia, ktorá disponuje samostatnými rozhodovacími právomocami v oblasti akreditačného procesu.

Návrh SaS urobiť z 28. októbra štátny sviatok neprešiel

Liberáli nechceli rozširovať počet štátnych sviatkov. Preto navrhli, aby sa 1. september – Deň Ústavy SR preradil zo štátnych sviatkov medzi pamätné dni.

Ohováranie zostáva trestným činom, SaS s jeho zrušením neuspela

Podľa zákonodarcov niektoré európske krajiny neumožňujú za trestný čin ohovárania uložiť trest odňatia slobody, ale len pokutu.

V súvislosti s epidémiou osýpok na dolnom Zemplíne evidujú 38 chorých

K utorkovému ránu bolo na infektologickom oddelení michalovskej nemocnice hospitalizovaných šesť pacientov s podozrením na osýpky.

Výber kandidátov pre európsku prokuratúru je v 2. čítaní

Postup vymenovania európskych prokurátorov a európskych delegovaných prokurátorov by mal zaručiť ich nezávislosť a odbornosť, ozrejmil návrh rezort spravodlivosti.

Na Slovensko príde tím amerických vojenských expertov

Cieľom pôsobenia Civil Affairs tímu je zvýšenie vzájomnej interoperability, ako aj rozvoj spôsobilosti civilno-vojenskej spolupráce v rámci Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

Pred rozhodnutím o prepustení D. Borženského ho vyšetrí psychológ

Borženský známy v podsvetí ako Borža bol odsúdený v prípade troch vrážd. Vo väzení je 18 rokov, celkovo má 23-ročný trest.

VIDEO: B. Tauchmannová-Záborská kandiduje bez podpory politikov

Treba podľa jej slov budovať aktívnu, uvedomelú, vzdelanú a sebavedomú občiansku spoločnosť.

Slovenský vládny špeciál s telom zosnulého Filipínca pristál v Manile

Na Henryho rodina a priatelia v bielych tričkách, na ktorých bola vytlačená fotografia zosnulého muža a nápis "Spravodlivosť pre Henryho".

Hlasovanie o zastropovaní dôchodkového veku sa odsúva na september

Podpredseda sociálneho výboru Ján Podmanický (Smer-SD) to odôvodnil potrebou získať väčší časový priestor na rokovania.,aktualizované