Slovensko

Ak to pôjde takto ďalej, nakoniec predáme aj parlament, tvrdí A. Danko

TASR, 19. februára 2016 19:13

SNS chce ústavným zákonom zakázať ďalšiu privatizáciu podielov v strategických podnikoch, kritizuje však aj predaje budov štátnych inštitúcií súkromným vlastníkom.

Na snímke predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Foto: TASR - Štefan Puškáš
Bratislava 19. februára (TASR) – Predaj štátneho majetku, ktorý sa rozbehol po roku 1989, stále pokračuje a dostáva až absurdné rozmery. „Ak tu všetko bude súkromné, ak nezastavíme tento rozpredaj, ktorý sme nastavili po roku 1989, skončíme tak, že aj Národná rada bude platiť nájom súkromníkovi a nebudeme sa tomu čudovať,“ povedal v rozhovore pre TASR predseda SNS Andrej Danko.

Strana chce ústavným zákonom zakázať ďalšiu privatizáciu podielov v strategických podnikoch, kritizuje však aj predaje budov štátnych inštitúcií súkromným vlastníkom.

„Najbližšie je na rade vyprataná budova RTVS a som zvedavý, čo s ňou bude. Dúfam, že to nedopadne ako iné budovy, kde to súkromník kúpil a dnes tam sedia v prenájme štátne orgány,“ povedal Danko.

„Dali sme si urobiť audit štátnych firiem, ktoré sedia v súkromných budovách. Sú to nehorázne čísla,“ tvrdí. „Tieto orgány boli často o svoje budovy pripravené pod rôznymi vplyvmi, lobistickými záujmami a nakoniec boli často znova nasťahované do budov, ktoré predtým na základe rôznych čachrov odovzdali,“ vyhlásil predseda SNS.

Vlastníctvo strategických podnikov je podľa SNS dôležité preto, aby štát mohol prostredníctvom nich realizovať svoju politiku a z ich ziskov hradiť sociálne programy. „Strategický podnik je pre mňa základný symbol odkazu súkromnému sektoru, že stačilo. Stačilo predávať podniky. Pretože štát nemá na elementárne veci,“ povedal Danko.

„Ktokoľvek podiel v strategickom podniku kúpi, nastaví ekonomiku tak, že sa mu to vráti a potom zarába. Peniaze, ktoré si požičiavame, by sme mali radšej investovať do kúpy týchto strategických spoločností,“ povedal predseda SNS s tým, že je najvyšší čas stanoviť hranicu štátneho a súkromného. „Prestaňme si stále myslieť, že najlepší gazda je súkromník a štát je najhorší vlastník,“ zdôraznil Danko.

Prečítajte si aj:

19. februára 2016 16:56

Frešo upozornil na možné spojenie schránkovej firmy a Beblavého
Predseda SDKÚ-DS poukázal na firmu Palma, v ktorej vlastnil v minulosti podiel aj v súčasnosti nezaradený poslanec Miroslav Beblavý.

sk
19. februára 2016 15:44

SKOK nepodporí deklaráciu za rodinu, pretože ide proti ústave a rozumu
Deklaráciu s názvom Hlas za rodinu predstavili zástupcovia Aliancie za rodinu vo štvrtok. Predseda aliancie Anton Chromík vysvetlil, že ich snahou je, aby boli zvolení poslanci hlasom pre rodiny.

sk
18. februára 2016 11:50

MOST-HÍD predstavil balíček opatrení na pomoc slabším regiónom
Patrí medzi ne napríklad zjednodušenie a návrat rovnej dane z príjmov a jej zníženie.

sk
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 11:18

P. Breedlove: Európske obavy z Donalda Trumpa sú prehnané
Bývalý vrchný veliteľ spojeneckých síl v Európe však na americkom prezidentovi vidí silnú podporu pre porozumenie a hodnoty Európy a NATO. Povedal to v rozhovore na podujatí Globsec 17 v Bratislave.

sk
dnes 11:17

DOPRAVNÁ AKCIA: Nezodpovední vodiči dostanú ako výstrahu kyslý citrón
Zmiešané detsko-policajné hliadky budú vodičov zastavovať počas celého týždňa na celkovo 50 miestach po celom Slovensku. Cieľom akcie je prispieť k zníženiu nehodovosti na cestách.

sk

Najčítanejšie Slovensko

Téma TASRPoužívaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac