< sekcia Slovensko

Blahová: Kandidátov na sudcov ÚS sa nepodarí zvoliť ani vo štvrtok

Na snímke členka výboru Natália Blahová (SAS). Foto: TASR - Jakub Kotian

Rôzne druhy hlasovania aj nehlasovania, ako aj dohody hovoria podľa Blahovej o tom, ako si koaliční poslanci vysvetľujú svoj záujem o Slovensko a o jeho spravodlivosť.

Bratislava 12. februára (TASR) - Utorkové hlasovanie o kandidátoch na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR nemalo nič spoločné so skutočným záujmom o Slovensko. Vyhlásila to predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová v reakcii na to, že poslanci nezvolili vo verejnej voľbe žiadneho kandidáta. Liberáli očakávajú, že podobný scenár sa zopakuje aj pri štvrtkovom opakovanom hlasovaní.

Rôzne druhy hlasovania aj nehlasovania, ako aj dohody hovoria podľa Blahovej o tom, ako si koaliční poslanci vysvetľujú svoj záujem o Slovensko a o jeho spravodlivosť. "Bolo to tak dehonestujúce aj s predchádzajúcim príhovorom predsedu Smeru Fica, že nemôžeme hovoriť, že by mali koaliční poslanci skutočný záujem," uviedla.

Blahová očakáva, že ani vo štvrtok sa nepodarí zvoliť žiadneho kandidáta na sudcu ÚS SR. "Voľbu budú koaliční poslanci nejakým spôsobom sabotovať. Očakávame, že takýto postup zopakujú toľkokrát, kým nebude zvolený taký prezident, ktorý vymenuje takých ústavných sudcov, akých si tam predstavuje koalícia," doplnila.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.