Slovensko

Bránu milosrdenstva otvoria v siedmich gréckokatolíckych chrámoch

TASR, 11. decembra 2015 12:14

Ján Babjak ustanovil v Prešovskej archieparchii sedem gréckokatolíckych chrámov za miesta, v ktorých veriaci môžu získať plnomocné odpustky počas celého mimoriadneho Svätého roku milosrdenstva.

Mons. Babjak Foto: TASR/Milan Kapusta
Prešov 11. decembra (TASR) – Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak otvorí v nedeľu 13. decembra v Prešovskej archieparchii mimoriadny Svätý rok milosrdenstva, ktorý vyhlásil pápež František. Babjak ustanovil v Prešovskej archieparchii sedem gréckokatolíckych chrámov za miesta, v ktorých veriaci môžu získať plnomocné odpustky počas celého mimoriadneho Svätého roku milosrdenstva. Osobne bude sláviť archijerejskú svätú liturgiu v nedeľu o 10.00 h v prešovskej Katedrále svätého Jána Krstiteľa, počas ktorej otvorí Bránu milosrdenstva.

Ako uviedol hovorca gréckokatolíckej Prešovskej archieparchie Ľubomír Petrík, ostatné chrámy, ktoré ustanovil Babjak za miesta na získanie odpustkov, sa nachádzajú v rozptyle po celej archieparchii. Arcibiskup tak vychádza v ústrety veriacim, aby neboli znevýhodnení veľkou vzdialenosťou prijať milosti mimoriadneho roku. Do každého z týchto chrámov posiela v nedeľu na otvorenie Svätého roku milosrdenstva sláviť sväté liturgie svojich delegátov.

Do Chrámu svätého Petra a Pavla v Poprade posiela pomocného prešovského biskupa Milana Lacha. Liturgickými obradmi v Bazilike minor Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine (okres Sabinov) poveril Jurija Popoviča, súdneho synkela. Bohoslužbu v Chráme Nepoškvrneného Počatia Presvätej Bohorodičky na hore Zvir v Litmanovej (okres Stará Ľubovňa) bude slúžiť synkel Daniel Dzurovčin. Do Humenného pôjde kancelár Gréckokatolíckeho arcibiskupského úradu Peter Lach, ktorý bude celebrovať bohoslužbu v Chráme Zosnutia Presvätej Bohorodičky. Chrám Božej múdrosti vo Svidníku navštívi hovorca Ľubomír Petrík. Bohoslužbu v Monastierskom chráme blahoslaveného hieromučeníka Pavla Petra Gojdiča v Krásnom Brode (okres Medzilaborce) povedie Metod Milan Bilančík z Rádu svätého Bazila Veľkého na Slovensku.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 15:40

PÁTRANIE UKONČENÉ: Väzňa na úteku chytili po pár hodinách
Vyňuchal ho a chytil 6-ročný ovčiak Ubock v spolupráci so svojím psovodom iba pár hodín po úteku.

sk
dnes 15:15

ŠVPS: Do 4 hotelov v Bratislave doviezli vaječnú zmes s pesticídmi
Informácia bola ihneď odovzdaná kompetentnému orgánu pre kontrolu reštauračných zariadení, a to Úradu verejného zdravotníctva SR.

sk
dnes 14:49

Podľa SaS má R. Fico dvojaký meter na ministrov Smeru-SD a SNS
Šéf SaS R.Sulík povedal, že v zákulisí koalície sa hrá špinavá hra, ktorej obeťami budú občania očakávajúci, že za svoje dane dostanú kvalitné vzdelanie pre svoje deti.

sk

Najčítanejšie Slovensko

Téma TASRPoužívaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac