< sekcia Slovensko

PLANÝ POPLACH: V Justičáku sa nahlásená bomba nenašla

Ilustračné foto. Foto: TASR - Martin Baumann

Policajti mali prišli na miesto vo štvrtok okolo 9.30 h, pričom začali s evakuáciou všetkých osôb prítomných v budove.

Bratislava 11. októbra (TASR) - V priestoroch Krajského súdu v Bratislave, v ktorom vo štvrtok anonym nahlásil bombu, sa žiadny nástražný výbušný systém nenachádzal. TASR to potvrdila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

"Bezpečnostné pyrotechnické prehliadky priestorov boli ukončené okolo 10.45 h s negatívnym výsledkom," uviedla Slamková. Vyšetrovateľ už v tomto prípade začal trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy.

Policajti mali prišli na miesto vo štvrtok okolo 9.30 h, pričom začali s evakuáciou všetkých osôb prítomných v budove, teda aj zamestnancov Krajského súdu v Bratislave a Okresného súdu Bratislava I.

Anonym nahlásil bombu aj na súde v Košiciach a Prešove, polícia žiadnu nenašla


Polícia sa vo štvrtok ráno zaoberala anonymnou bombovou hrozbou na súdoch v Košiciach a Prešove. TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

"Krátko po 8.30 h oznámil mužský hlas na linku 112, že na súdoch v Prešove a Košiciach je bomba. Polícia vykonala na mieste potrebné bezpečnostné opatrenia. Pyrotechnické prehliadky boli ukončené o 13. h s negatívnym výsledkom," uviedla.

Vo štvrtok polícia preverovala podobný anonym týkajúci sa Krajského súdu v Bratislave. Policajti prišli na miesto okolo 9.30 h, pričom začali s evakuáciou budovy, žiadnu bombu ale nenašli. Ako uviedla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková, vyšetrovateľ už v tomto prípade začal trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.