< sekcia Slovensko

PREMIÉR:Názorové rozdiely o štátnom sviatku boli so SNS vydiskutované

Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) počas zasadnutia vlády v Bratislave, 23. mája 2018. Foto: TASR - Marko Erd

Pellegrini dodal, že toto výročie je podľa neho dôležitejšie než ekonomické záujmy podnikateľov.

Bratislava 23. mája (TASR) – Jednorazový štátny sviatok na sté výročie Deklarácie slovenského národa 30. októbra by mal získať podporu v Národnej rade (NR) SR. Negatívne stanovisko Slovenskej národnej strany (SNS) celkom nekorešpondovalo s názorom celého vedenia a rozpory boli vydiskutované v utorok (22. 5.) na koaličnej rade. Uviedol to v stredu na 29. sneme Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) premiér SR Peter Pellegrini (Smer-SD).

Koaličná SNS deklarovala nesúhlas s návrhom na vyhlásenie jednorazového štátneho sviatku, podľa Pellegriniho si to však vydiskutovali na koaličnej rade. "Išlo o stanovisko, ktoré nejakým spôsobom bolo zverejnené, ale nie úplne korešpondovalo s celým názorom celého vedenia Slovenskej národnej strany, a preto sme sa dohodli, že to na vláde predložím a tento návrh by mal získať podporu v Národnej rade Slovenskej republiky," priblížil premiér.

Pellegrini dodal, že toto výročie je podľa neho dôležitejšie než ekonomické záujmy podnikateľov. "Ja rešpektujem stanovisko našich zamestnávateľov a firiem, ale ja si myslím, že pre mňa osobne je sté výročie Deklarácie slovenského národa ďaleko vyššie postavené ako nejaké ekonomické záujmy slovenského biznisu," skonštatoval.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.