< sekcia Slovensko

Na strednom Slovensku si dávajte pozor na zľadovatené cesty

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Pozrite sa s nami, ako to vyzerá na slovenských cestách.

Bratislava 19. februára (TASR) – Na cestách III. triedy v oblasti Žiaru nad Hronom a Novej Bane je zľadovatený sneh. Informuje o tom Slovenská správa ciest na svojom webe.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území krajiny sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, miestami, najmä v hornatejších oblastiach, pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného snehu do troch centimetrov, na cestách nižších kategórií niekde do piatich centimetrov.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem horských priechodov Podspády, Grajnár, Skýcov, Fačkov, Vernár, Huty, Vrchslatina, kde je povrch vozoviek pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného snehu do troch centimetrov.

Na horskom priechode Herlianske Sedlo je utlačený sneh do desiatich centimetrov a na horských priechodoch Zbojská, Veľké Pole a Cukmantel je zľadovatený sneh do jedného centimetra. Horský priechod Šútovce je pre vozidlá nad desať metrov dĺžky uzatvorený a na horskom priechode Vrchslatina je pre tento typ vozidiel potrebné použiť snehové reťaze.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.