Slovensko

POSLEDNÝ ROZHOVOR S.CHELEMENDIKA: Chystá sa veľké rabovanie Európy

Teraz.sk, 5. mája 2016 12:53

Posledné televízne interview nahral so Sergejom Chelemendikom spolupracovník TABLET.TV Viliam Šuška 29. apríla v Ruskom centre.

Sergej Chelemendik vo svojom poslednom televíznom interview. Foto: TABLET.tv/Viliam Šuška
Bratislava 5. mája (Teraz.sk) - Pravdepodobne posledné televízne interview poskytol Sergej Chelemendik spolupracovníkovi TABLET.TV Viliamovi Šuškovi 29. apríla v Ruskom centre, po prednáške s ruským novinárom, politickým aktivistom a spisovateľom Nikolajom Viktorovičom Starikovom."Doba relatívneho kľudu a stability v Európe skončila. Nastúpili nové faktory," povedal v rozhovore Chelemendik. Dodal, že USA podľa neho chcú využívať Európu pre svoje záujmy podstatne intenzívnejšie, ako doteraz. "Na to je zmluva o transatlantickom obchode, ktorú som počas prednášky pomenoval tvrdo ale pravdivo ako rabovanie Európy, ktoré sa pripravuje vo veľkom," dodal.

Chelemendik sa tradične zastal Ruska, ktoré podľa neho silnie a je voči Európe mierumilovné, ale USA ho vykresľujú ako nepriateľa. Ďalším faktorom, ktorý podľa neho ohrozuje Európu, je Islam a hrozí tu zrážka civilizácií v huntingtonovskom zmysle slova.

Dnes nočných hodinách zomrel bývalý poslanec Národnej rady SR Sergej Chelemendik. Oznámila to jeho dcéra Polina na sociálnej sieti.

Prečítajte si aj:

5. mája 2016 12:14

REPORTÁŽ: Sergej Chelemendik v noci zomrel
O úmrtí Chelemendika informovala jeho dcéra na sociálnej sieti.

sk
13. mája 2014 9:58

S. Chelemendik: Hlavnou stratégiou Slovenska by mala byť neutralita
TASR prináša rozhovor so Sergejom Chelemendikom.

sk
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 21:49

Na blahorečenie Titusa Zemana vyšle pápež František kardinála Amata
Legátom Svätého Otca, ktorý bude predsedať slávnostnej svätej omši spojenej s obradom blahorečenia, bude taliansky kardinál Angelo Amato, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých.

sk
dnes 20:39

Prezident Kiska sa stretol s podnikateľmi na biznis fóre v New Yorku
Spomedzi lídrov biznisu sa fóra zúčastnil Bill Gates, ale i vrcholoví predstavitelia globálnych firiem či medzinárodných organizácií ako prezident Svetovej banky a šéfka Medzinárodného menového fondu.

sk
dnes 19:05

Lubyová: Nikto v EÚ nemá záujem pozastaviť eurofondy pre vedu a výskum
Ministerstvo školstva 18. septembra zrušilo problematickú eurofondovú výzvu na podporu dlhodobého strategického výskumu a vývoja.

sk

Najčítanejšie Slovensko

Téma TASRPoužívaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac