< sekcia Slovensko

POSLEDNÝ ROZHOVOR S.CHELEMENDIKA: Chystá sa veľké rabovanie Európy

Sergej Chelemendik vo svojom poslednom televíznom interview. Foto: TABLET.tv/Viliam Šuška

Posledné televízne interview nahral so Sergejom Chelemendikom spolupracovník TABLET.TV Viliam Šuška 29. apríla v Ruskom centre.

Bratislava 5. mája (Teraz.sk) - Pravdepodobne posledné televízne interview poskytol Sergej Chelemendik spolupracovníkovi TABLET.TV Viliamovi Šuškovi 29. apríla v Ruskom centre, po prednáške s ruským novinárom, politickým aktivistom a spisovateľom Nikolajom Viktorovičom Starikovom."Doba relatívneho kľudu a stability v Európe skončila. Nastúpili nové faktory," povedal v rozhovore Chelemendik. Dodal, že USA podľa neho chcú využívať Európu pre svoje záujmy podstatne intenzívnejšie, ako doteraz. "Na to je zmluva o transatlantickom obchode, ktorú som počas prednášky pomenoval tvrdo ale pravdivo ako rabovanie Európy, ktoré sa pripravuje vo veľkom," dodal.

Chelemendik sa tradične zastal Ruska, ktoré podľa neho silnie a je voči Európe mierumilovné, ale USA ho vykresľujú ako nepriateľa. Ďalším faktorom, ktorý podľa neho ohrozuje Európu, je Islam a hrozí tu zrážka civilizácií v huntingtonovskom zmysle slova.

Dnes nočných hodinách zomrel bývalý poslanec Národnej rady SR Sergej Chelemendik. Oznámila to jeho dcéra Polina na sociálnej sieti.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.