< sekcia Slovensko

Fedor: Znehodnocujeme prácu nášho ministra

Na archívnej snímke koaličný poslanec Martin Fedor. Foto: TASR - Jakub Kotian

Fedorovi je ľúto, že aj predstavitelia vládnej väčšiny, ktorá vznikla ako koalícia z rozumu, sa nechávajú populistami ďalej vláčiť.

Bratislava 28. novembra (TASR) - Koaličného poslanca Martina Fedora (Most-Híd) mrzí, že väčšina parlamentu plánuje svojím postojom ku Globálnemu paktu OSN o migrácii hodiť do koša časť práce ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nominanta Smeru-SD). Povedal to počas rozpravy k tomuto dokumentu s tým, že nie je rozumné vôbec nejsť na konferenciu do Marrákeša.

Fedorovi je ľúto, že aj predstavitelia vládnej väčšiny, ktorá vznikla ako koalícia z rozumu, sa nechávajú populistami ďalej vláčiť. "Nesúhlasím s podporou nelegálnej migrácie, nie som ani za povinné kvóty, nechcem ucelené moslimské komunity. Zastávam názor, že problémy treba riešiť tam, kde vznikajú. Znehodnocujeme však prácu vlastného ministra a nechávame sa strhnúť jednou veľkou pseudotémou," myslí si.

Podľa exministra obrany sa nechávame strhnúť diktovaním témy zo strany maďarského premiéra Viktora Orbána a zrejme nevedomky posilňujeme jeho postavenie. "Je v našom záujme nenechať sa strhnúť populizmom. Ak máme výhrady, spíšme ich, dajme na papier a vyšlime nášho zástupcu do Marrákeša, aby ich na konferencii prezentoval. Ak to neurobíme, zbavujeme Slovensko nástroja, ktorý je pre štáty našej veľkosti rozhodujúci. Rezignovanie na diplomaciu nie je rozumné a je to veľká chyba," zdôraznil.

Fedor tvrdí, že migráciu treba popísať a kategorizovať, aby bolo zrejmé, o čom sa hovorí. "Nehľadajme za tým akúsi OSN, ďalšiu z radov tajomných organizácií, ktoré nám idú niečo vnucovať. Je to organizácia, kde sa naša diplomacia dokázala presadiť v osobe ministra Lajčáka. On je pre mňa zárukou profesionálneho prístupu v zahraničnej politike a ochrany záujmov Slovenska. Aj kvôli jeho postojom som podporoval túto vládu," dodal.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.