< sekcia Slovensko

Fico: Ústavní činitelia by mohli v budúcnosti dostávať rezidencie

Slovenský premiér Robert Fico (vpravo) prichádza na stretnutie s lídrami krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v sídle Európskej únie 18. októbra 2017 v Bruseli. Foto: TASR/AP

Premiér na brífingu reagoval na otázku, či by sa nevyhol výčitkám opozície, že si prenajíma v bytovom komplexe Bonaparte byt od podnikateľa Ladislava Bašternáka, ak by využil štátne bývanie.

Štrasburg 19. októbra (TASR) – Podľa premiéra Roberta Fica by sa v budúcnosti mohli nájsť v rámci ministerstva zahraničných vecí SR tri rezidencie vo vlastníctve štátu, ktoré by boli určené na plnenie reprezentačných úloh pre prezidenta, predsedu vlády a predsedu parlamentu.

"Myslím si, že je čas, aby sme veci riešili systematicky. Je tu návrh, aby sa do budúcnosti v rámci ministerstva zahraničných vecí našli nejaké tri rezidencie, domy alebo byty, ktoré spĺňajú takýto účel. A automaticky, ako by nastúpil ústavný činiteľ do funkcie, by mu tu bolo pridelené, aby užíval takéto zariadenie," povedal dnes predseda vlády na tlačovom brífingu, ktorý sa konal po zasadnutí s expertmi zo Skupiny štátov Rady Európy proti korupcii (GRECO) v Štrasburgu.

"Nešlo by o prenajatie nejakého bytu v nejakej bytovke alebo niekde inde, ale boli by to tri nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu, ktoré by boli vyslovene určené na plnenie reprezentačných úloh pre prezidenta, predsedu vlády a predsedu parlamentu," rozvinul ďalej a dodal, že práve toto by považoval za systémové riešenie.

Premiér takto na brífingu reagoval na novinársku otázku, či by sa nevyhol výčitkám opozície, že si prenajíma v bytovom komplexe Bonaparte byt od podnikateľa Ladislava Bašternáka, ak by využil štátne bývanie, na ktoré má podľa zákona nárok. Fico v reakcii zdôraznil, že sa ho rozhodol nevyužiť, lebo v tom čase "bola kríza". Reprezentačný byt by mal mať podľa neho každý predseda vlády SR. Dodal, že ten svoj skutočne na takéto účely využíva a platí si ho z vlastných peňazí.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.