Slovensko

FREŠO: Ak sa SDKÚ-DS nedostane do parlamentu, musí prísť nové vedenie

TASR, 19. februára 2016 11:49

Šéf SDKÚ-DS je presvedčený, že vláda pravice, aj keď zložená z viacerých strán, by bola lepšou alternatívou.

Na archívnej snímke predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo Foto: TASR/Štefan Puškáš
Bratislava 19. februára (TASR) - Ak sa SDKÚ-DS nedostane do Národnej rady SR, bude to pre stranu zlý volebný výsledok. V rozhovore pre TASR to uviedol líder SDKÚ-DS Pavol Frešo s tým, že v prípade zlého výsledku musí prísť nové stranícke vedenie.

"Mám zodpovednosť za stranu a keby som riešil strach či obavy, márnil by som čas. Verím, že zmysluplná práca povedie k výsledku, ktorý ohodnotia voliči. Zodpovednosť mi hovorí, aby sme venovali všetok čas na komunikáciu hodnôt SDKÚ-DS, ktoré sa mimochodom za posledné štyri roky nezmenili. Hovorím o slobode, demokracii, trhovom hospodárstve a silnom európskom ukotvení," zdôraznil Frešo.

Zodpovednosť je pritom ochotný prijať do absolútnej miery. "My máme po voľbách kongres, kde bude výmena celého vedenia, vrátane predsedu, a to bez ohľadu na výsledok. Ja sa nehanbím skromne ľudí poprosiť o hlas a toto budem robiť do poslednej chvíle. Samozrejme, keď máte zlý výsledok, musí prísť nové vedenie," podotkol.

Frešo zároveň avizuje, že sa chce po voľbách pokúsiť o alternatívu bez Roberta Fica (Smer-SD). "Vláda, v ktorej bude Robert Fico ako premiér, už nikdy nezavedie rovnú daň, nikdy neurobí deväťpercentný odvod do druhého piliera, nikdy výrazne neuľahčí život živnostníkom a malým podnikateľom, nezruší byrokraciu. A takto by som mohol ísť ďalej. Na špekulácie, ktoré hovoria, aby jedna či dve pravicové strany išli vládnuť s Robertom Ficom a nejako ho poľudštili, je úplne jasná odpoveď v tom, čo sa deje okolo Igora Matoviča (OĽaNO-NOVA). No choďte poľudšťovať takúto vládu, veď je to hlúposť," myslí si.

Šéf SDKÚ-DS je presvedčený, že vláda pravice, aj keď zložená z viacerých strán, by bola lepšou alternatívou. "Napriek tomu, že ten výraz zlepenec vymyslel Fico, jeho benefitom by bola aj krížová kontrola. Takáto vláda je teda pre ľudí a Slovensko výhodnejšia," odkázal.

Frešo však uznal, že pravicoví lídri sa nesprávali vždy dospelo. "Nechovali sme sa úplne najzodpovednejšie, odovzdali sme vládu Robertovi Ficovi. Teraz sa to ale nezopakuje, svoje ambície a predstavy dáme trochu viac do úzadia," uzavrel.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

včera 19:51

VIDEO:Bratislavou pochodovali extrémisti,na polícii skončilo 11 ľudí
Dôvodom predvedenia bolo protiprávne konanie.Oba pochody, extrémistov a ľudí, ktorí s nimi nesúhlasili, na krátko zastavili dopravu. audio

sk
včera 18:04

Do predsedníctva KDH zvolili aj europoslanca I. Štefanca
Kresťanskí demokrati si dnes volili nové predsedníctvo po tom, čo po marcových parlamentných voľbách jeho členovia odstúpili. Nasledovali tak dovtedajšieho predsedu strany Jána Figeľa.

sk
včera 17:07

Kvôli horúčavám skolabovalo na Slovensku takmer 190 ľudí
Záchranári pomáhali 92 ženám a 81 mužom a ratovali tiež 14 detí.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac