< sekcia Slovensko

P. FREŠO: Dennodenne sa pýtame na situáciu s utečencami pri hraniciach

Pavol Frešo, archívne foto Foto: Archív SDKÚ-DS

Upozornil, že migranti v Rakúsku, aj tí, ktorí majú byť umiestnení v dočasnom tábore v Bergu, majú zákaz prekročiť hranice so SR.

Bratislava 10. septembra (TASR) – Netreba sa obávať, že by utečenci v Rakúsku začali prechádzať do Bratislavy. Uviedol to dnes na tlačovej konferencii predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo. BSK je podľa jeho slov v neustálom kontakte s predstaviteľmi Dolného Rakúska i starostami rakúskych obcí pri hraniciach so Slovenskom.

"Chceme vedieť o všetkom. Tak ako sa u nich všetci a na všetko pýtajú, ak je témou jadrová energetika, tak sa aj my pýtame na všetko, čo súvisí s utečencami v blízkosti nášho kraja," vyhlásil Frešo.

Upozornil, že migranti v Rakúsku, aj tí, ktorí majú byť umiestnení v dočasnom tábore v Bergu, majú zákaz prekročiť hranice so SR. "Pokiaľ by tak urobili, zobrali by im dávky a hrozilo by im premiestnenie do centrálneho tábora," tlmočil Frešo informácie od rakúskych partnerov. "Navyše, ani Rakúšania si nemyslia, že prechádzať na Slovensko má pre utečencov nejaký význam. No ubezpečili nás, že ak by nastal nejaký problém, budú to s nami okamžite riešiť," povedal Frešo.

Dodal, že zástupcovia BSK majú od Rakúšanov prísľub, že po otvorení záchytného tábora v Bergu si budú môcť podmienky v tábore a bezpečnostné opatrenia osobne pozrieť.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.