< sekcia Slovensko

Grand Hotel River Park hostil diplomatickú špičku

Foto: Grand Hotel River Park

Bratislava bola v uplynulých dňoch najstráženejším miestom na Slovensku. V Grand Hoteli River Park sa totiž po siedmykrát konala medzinárodná bezpečnostná konferencia GLOBSEC.

Bratislava 29. mája (OTS) - Slávnostne ju otvoril prezident Andrej Kiska a medzi najvýznamnejších hostí patril predseda Európskej rady Donald Tusk či zástupkyňa generálneho tajomníka NATO Rose Gottemoellerová.

Bezpečnostné opatrenia boli na najvyššej úrovni. Kontrolované boli všetky vstupy, kongresové priestory, ako aj samotné izby. Vďaka Úradu na ochranu ústavných činiteľov a Polícii Slovenskej republiky sme zaistili hosťom bezpečnosť a postarali sa o bezproblémový priebeh konferencie,“ povedal Branislav Kačkovič, generálny riaditeľ hotelov Grand Hotel River Park, a Luxury Collection Hotel, Bratislava a Sheraton Bratislava Hotel.

V Grand Hoteli River Park boli počas konferencie ubytované delegácie 15 krajín vrátane prezidentov Chorvátska, Estónska a Poľska. „Konkrétne boli ubytovaní v izbách kategórie Danube Suite, ktoré im poskytovali maximálny komfort. Prezidentský apartmán na najvyššom poschodí hotela hostia konferencie využívali na rokovania na najvyššej úrovni,“ vysvetlil Branislav Kačkovič.

Gastronomickú časť zabezpečoval šéfkuchár hotela Jaroslav Žídek so svojím tímom, ktorý tvorilo 80 čašníkov a 28 kuchárov. Menu pre hostí bolo zostavené zo sezónnych potravín od lokálnych dodávateľov a obsahovalo špeciality slovenskej a medzinárodnej kuchyne.

„Som veľmi rád a nesmierne si vážim, že sa do najdôležitejšej akcie roka zapojil každý, kto pracuje v našom hoteli bez ohľadu na to, na akej je pozícii. Bola to skvelá príležitosť pre všetkých zamestnancov, ktorí mali možnosť zabezpečiť plynulý priebeh konferencie pre špičky európskej a svetovej diplomacie,“ dodal Branislav Kačkovič.

Medzinárodná bezpečnostná konferencia GLOBSEC sa konala v dňoch 26. až 28. mája 2017 v priestoroch Grand Hotela River Park, a Luxury Collection Hotel, Bratislava. Celkovo sa podujatia zúčastnilo viac ako 1 300 hostí z vyše 70 krajín sveta.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.