Slovensko

Jasné nie Smeru povedali z opozície v SaS a OĽaNO-NOVA

TASR, 2. októbra 2015 13:54

Sieť, KDH a Most - Híd sa k výzve SaS a OĽaNO-NOVA nepripájajú.

Na snímke Igor Matovič a Robert Fico Foto: TASR/Andrej Galica, Pavel Neubauer
Bratislava 2. októbra (TASR) – Jasné "nie" vláde so Smerom-SD nateraz povedala iba SaS a koalícia OĽaNO-NOVA. Obe volajú po takomto jednoznačnom vyhlásení pravicových strán. Strany KDH, Most-Híd a #Sieť hovoria o nespolupráci so Smerom-SD po svojom.

SaS výzvu zopakovala pred pár dnami. KDH na ňu reagovať nechce, považuje ju za nekorektnú od strany, ktorá povalila "prvú nekomunistickú vládu od roku '89" a umožnila Smeru-SD návrat k moci. KDH zdôrazňuje, že zámerom hnutia je byť súčasťou alternatívy voči Smeru-SD. "Hnutie si stojí za názorom, že Smer nechceme dopĺňať, ale byť súčasťou alternatívy. Naša odpoveď a ponuka občanom a politickým partnerom sa nazýva KDH+," uviedla hovorkyňa KDH Nataša Žembová.

Podobne reaguje aj Most-Híd. "Jednoznačným cieľom strany Most-Híd je vymeniť vládu. Na základe programov a hodnotových a politických kritérií. Fungujúcu alternatívu k súčasnej vláde vidíme naďalej v spolupráci troch relevantných strán Most-Híd, #Sieť a KDH," zdôraznil hovorca strany Matej Kováč. Bugárovci pripomínajú, že o tom, či tieto tri strany získajú dostatočnú podporu na výmenu vlády, rozhodnú voliči. "Robíme všetko pre to, aby sa to tak stalo, preto si dnes inú možnosť nepripúšťame a ani o iných možnostiach nebudeme špekulovať," doplnil Kováč.

"#Sieť a Smer sa vzájomne vnímajú ako hlavní súperi a žiadne mediálne hry menších strán na tom nič nezmenia," vyhlásila hovorkyňa #Siete Karolína Ducká. Červené aj zelené karty podľa jej slov rozdajú ľudia vo voľbách. "My si budeme pýtať čo najsilnejšiu príležitosť na reálnu zmenu pomerov v prospech tej pracovitej väčšiny, ktorá Slovensko drží nad vodou," doplnila. #Sieť pripomína, že ľuďom ponúka fungujúci štát s dobrými službami, plnohodnotné presadenie osobnej zodpovednosti každého politika a úradníka za svoj výkon a výraznú pozornosť potrebám jednotlivých regiónov.

OĽaNO a NOVA dlhodobo vyhlasujú, že so Smerom-SD nepôjdu v akejkoľvek podobe. "Hry á la #Sieť a Most-Híd v duchu 'vo vláde s Ficom sedieť nebudeme', t. j. s inými zo Smeru áno, hrať určite nebudeme. Je to náš verejný prísľub a určite ho nezmeníme," zdôraznil líder OĽaNO Igor Matovič. Gábor Grendel potvrdil, že aj NOVA odmieta spoluprácu so Smerom-SD. Pripomenul, že po verejnom vyhlásení pravicových strán, v ktorom by odmietli spoluprácu so Smerom-SD, volá hnutie už od júna.

SaS tiež vyhlásila, že so Smerom-SD spolupracovať odmieta. Pripomína, že v zásadných veciach neotáča. Zároveň zdôrazňuje, že chce byť súčasťou reformnej vlády, ktorá zlepší životnú úroveň ľudí na Slovensku. K tomu ponúka svoj program.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 8:10

Biela pastelka vyráža do ulíc s podporou Mareka Hamšíka
Verejnosť si v informačných stánkoch na vlastnej koži bude môcť vyskúšať, aké je byť slabozrakým či nevidiacim.

sk
dnes 7:38

Most-Híd navrhne zmeniť požiadavky na terénnych sociálnych pracovníkov
Most-Híd si to predstavuje tak, že za terénneho pracovníka by sa mohol prihlásiť aj človek, ktorý túto oblasť ešte nevyštudoval na vysokej škole.

sk
dnes 6:01

Slováci budú môcť študovať na prestížnej univerzite v Berkeley
Memorandum o porozumení, ktoré to umožňuje, podpísali Pellegrini, prorektor pre medzinárodné vzťahy Žilinskej univerzity Ristvej a dekan Fakulty strojárstva Kalifornskej univerzity Shankar Sastry.

sk

Téma TASRPoužívaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac