Slovensko

Jediný kandidát na podpredsedu Najvyššieho súdu žiadal odložiť voľbu

TASR, 24. apríla 2012 19:28, aktualizované 24. apríla 21:28

Igor Burger navrhol, aby o podpredsedovi rozhodla Súdna rada SR v novom zložení.

Igor Burger Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 24. apríla (TASR) – Voľba podpredsedu Najvyššieho súdu SR v Súdnej rade SR sa opäť odložila. Jediný kandidát na tento post Igor Burger totiž navrhol, aby o podpredsedovi súdu rozhodla Súdna rada SR v novom zložení, ktoré by malo byť známe v priebehu tohto roka. Koncom júna končí volebné obdobie ôsmim členom rady, ktorých zvolili sudcovia a členstvo v rade sa skončí aj nominantom Národnej rady SR a prezidenta.

Burger zdôvodnil svoju žiadosť "turbulenciami z hľadiska ústavnosti členov tejto Súdnej rady". Narážal pritom na troch členov nominovaných vládou, ktorí prišli do Súdnej rady v januári, pred skončením funkčného obdobia jej predchodcov. "Keďže táto Súdna rada končí a bude zvolená ďalšia, žiadam, aby bol tento bod presunutý na rokovanie novej Súdnej rady, aby nevznikli akékoľvek pochybnosti o legitímnosti," povedal na zasadnutí Burger.

"Je to pán sudca, ktorý nepotrebuje polovičnú dôveru, lebo keby sme chceli, ľahko ho zvolíme," povedal predseda Najvyššieho súdu SR a šéf Súdnej rady SR Štefan Harabin. Dodal, že Burgera si váži pre jeho odborno-profesionálny kredit a pripomenul, že "vyrastali v jednej kancelárii" v Poprade, kde obaja pôsobili ako sudcovia.

Voľba podpredsedu Najvyššieho súdu SR bola na programe zasadnutia Súdnej rady SR už po deviaty raz. Post je neobsadený takmer dva roky.

Tu bude player
Zdielať článok na Facebook

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 17:08

VIDEO: Počasie sa zbláznilo: Zasnežené cesty obmedzujú premávku
Meteorológovia upozorňujú na silný vietor, ktorý predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. V mnohých častiach Slovenska začalo snežiť. Stihli ste už prezuť pneumatiky? video

sk
dnes 16:53

Po ceste I/50 budú dnes v noci presúvať loď s takmer 20 tonami
Loď s takmer 20 tonami budú dnes v noci presúvať po trase cesty I/50 od hranice Slovenska s Českou republikou cez Drietomu až po križovatku Chocholná na D1.

sk
dnes 16:52

CHMELÁR a HRABKO: Zatýkanie na ukrajinskej vláde bolo ľudovým kinom
E. Chmelár a J. Hrabko v diskusii TABLET.TV komentovali dianie na Ukrajine, problémy Váhostavu aj preskupovanie opozície pred voľbami. video

sk

Najčítanejšie Slovensko

Téma TASR