Slovensko

Juraj Miškov robil finančný striptíz, pridal sa aj Kollár

TASR, 22. januára 2016 12:30, aktualizované 22. januára 15:15

Líder SKOKu poukázal na to, že takmer všetky politické strany majú problém s financovaním.

Predseda strany SKOK Juraj Miškov Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 22. januára (TASR) – Predseda strany SKOK Juraj Miškov sa dnes rozhodol urobiť, podľa vlastných slov, finančný striptíz. Deklaroval pôvod peňazí, ktoré sú zdrojom financovania strany SKOK.

Novinárom predložil zmluvu z roku 2010 o predaji obchodného podielu, vďaka ktorej získal vyše tri milióny eur. "Suma niekoľkonásobne prevyšuje milión eur, s ktorými počítam pri financovaní strany," uviedol Miškov. K rovnakému "finančnému striptízu" vyzval aj ostatné politické strany.

Poukázal pritom na to, že takmer všetky politické strany majú problém s financovaním. "Stačí spomenúť problém strany Smer-SD a zháňanie peňazí vlastnou hlavou, či financovanie SDKÚ-DS a pochybné londýnske stránky. Problém však pokračuje, aj dnes sa objavujú strany, ktoré sa uchádzajú o priazeň voliča a majú problém ukázať svoje financovanie," dodal predseda strany SKOK. Menovite preto k objasneniu pôvodu peňazí, ktoré použijú na financovanie svojej predvolebnej kampane vyzval lídrov #Siete a SME RODINA Radoslava Procházku a Borisa Kollára.

Hovorca hnutia SME RODINA - Boris Kollár Peter Pčolinský pre TASR v reakcii uviedol, že kampaň je financovaná výlučne z peňazí Borisa Kollára a ďalších kandidátov hnutia do NR SR. "Boris Kollár predal v roku 2010 obchodné podiely spoločnosti 1. tatranská (Štrbské pleso) a lyžiarskeho strediska Rača - Oščadnica v hodnote niekoľko desiatok miliónov eur. Kampaň hnutia bude stáť zlomok z tejto sumy," uviedol Pčolinský.

"Nech politici hovoria nielen to, koľko minú na kampaň, ale odkiaľ peniaze pochádzajú, prípadne kto za ne ručí. Nech ukážu všetko! Iba tak vrátime časť dôvery ľudí v politiku a v politikov," vyzval Miškov.

Výzvu lídra SKOK-u považuje za prirodzenú a potrebnú aj poslanec NR SR Daniel Krajcer. "Máme tu politikov a politické strany, ktoré vyhlasujú, že chcú budovať funkčný štát a súčasťou toho je spravovanie verejných zdrojov. Ako chce politik spravovať verejné financie, keď nedokáže preukázať financovanie svoje politickej strany, navyše, ak sú závažné podozrenia, že za financovaním stojí utajený ručiteľ. Aká je sloboda tohto politika?" opýtal sa Krajcer.

Prečítajte si aj:

22. januára 2016 11:59

Most-Híd chce viac verejnej kontroly a lepšie postavenie občana
Pod väčšou verejnou kontrolou by mala byť podľa strany aj prokuratúra a justícia. Prokurátor by mal mať procesnú nezávislosť.

sk
20. januára 2016 12:58

PRIESKUM: Najoptimistickejšie vnímajú voľby voliči Smeru-SD
Agentúra MVK uskutočnila prieskum od 28. decembra 2015 do 8. januára 2016 na vzorke 1089 respondentov.

sk
19. januára 2016 12:14

SaS chce transformáciu nemocníc, nepolitický výber manažérov a eHealth
Liberáli volajú po systémových zmenách, opatrenia, ktoré prijímala vláda Roberta Fica, sú podľa nich na naháňanie preferencií.

sk
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 20:04

V týchto okresoch stále platí výstraha pred povodňou, varuje SHMÚ
Ide o okresy Komárno, Galanta, Šaľa, Tvrdošín a Liptovský Mikuláš.

sk
dnes 16:14

POVODNE: Mimoriadna situácia je v troch obciach, 3. stupeň v jednej
Pri povodniach v Žilinskom kraji zaplavilo 211 obytných domov, 92 ďalších budov, poškodilo 19 kilometrov komunikácií, 28 mostov a postihnutých bolo zhruba 630 ľudí.

sk
dnes 15:15

Sme rodina navrhuje exekučnú amnestiu
Fungovať by to malo tak, že po zaplatení dlhu budú občanovi odpustené úroky z omeškania a poplatky a správca pohľadávky podá návrh na zastavenie exekúcie.

sk

Téma TASRPoužívaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac