< sekcia Slovensko

M. Lajčák ako predseda OBSE odcestoval na návštevu Gruzínska

Na snímke úradujúci predseda Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Miroslav Lajčák počas tlačovej konferencie po zasadnutí Stálej rady OBSE vo Viedni 10. januára 2019. Foto: TASR -Pavel Neubauer

Šéf slovenskej diplomacie zároveň odovzdá v pondelok humanitárny dar Skríningovému centru pre prevenciu rakoviny v meste Zugdidi.

Bratislava/Tbilisi 10. februára (TASR) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák odcestoval v nedeľu na dvojdňovú pracovnú návštevu Gruzínska. Ide v poradí o tretiu cestu ministra Lajčáka vo funkcii úradujúceho predsedu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) do konfliktných regiónov.

V nedeľu sa minister Lajčák v oblasti Odzisi na východe krajiny zoznámi so situáciou na administratívnej hraničnej línii s odštiepeneckým regiónom Južné Osetsko a s prácou pozorovateľskej misie Európskej únie.

V druhý deň bude minister Lajčák v hlavnom meste Tbilisi samostatne rokovať so svojím gruzínskym partnerom Davidom Zalkalianim a s najvyššími ústavnými činiteľmi krajiny - predsedom vlády Mamukom Bachtadzem, predsedom parlamentu Iraklim Kobachidzem a prezidentkou Salome Zurabišviliovou.

Šéf slovenskej diplomacie zároveň v mene slovenského predsedníctva v OBSE v roku 2019 a Oficiálnej rozvojovej spolupráce Slovenskej republiky odovzdá v pondelok humanitárny dar Skríningovému centru pre prevenciu rakoviny v meste Zugdidi, ležiacom neďaleko hraníc s odštiepeneckým Abcházskom.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.