< sekcia Slovensko

Výbuch v Rakúsku zranil jedného Slováka, nachádza sa v nemocnici

Na snímke dym stúpa k oblohe po výbuchu plynu pri rakúskej obci Baumgarten an der March neďaleko slovensko-rakúskych hraníc 12. decembra 2017. Foto: TASR/AP

Explózia si vyžiadala smrť jedného muža a 18 zranených.

Viedeň/Bratislava 12. decembra (TASR) -Pri explózii plynového terminálu spoločnosti OMV neďaleko slovensko-rakúskych hraníc sa zranil jeden Slovák. Informuje o tom Polícia SR na Facebooku.

Ten je v nemocnici. "Nič vážne sa mu, našťastie, nestalo," uviedli policajti.Medzi obeťami výbuchu plynu v Rakúsku by nemali byť Slováci

Slovenskí občania by nemali byť medzi obeťami výbuchu plynového terminálu spoločnosti OMV, ku ktorému došlo v utorok v blízkosti dolnorakúskej obce Baumgarten an der March neďaleko slovensko-rakúskych hraníc. Vyplýva to zo správy zverejnenej na stránke transportnej spoločnosti Gas Connect Austria gasconnect.at.

Explózia si podľa citovaného servera vyžiadala smrť jedného muža a 18 zranených, podľa neho ide o občanov Rakúska. Predstaviteľ rakúskeho Červeného kríža zase pre rakúsky rozhlas ORF uviedol, že jedna osoba je zranená ťažko. Ďalších 20 ľudí utrpelo podľa neho ľahšie zranenia.

K mohutnému výbuchu došlo v utorok okolo 09.00 h. Na mieste nešťastia okamžite vypukol rozsiahly požiar sprevádzaný niekoľkými menšími, ktorý sa medzičasom hasičom podarilo lokalizovať.

"Moje myšlienky sú s rodinou, priateľmi a spolupracovníkmi muža, ktorý dnes zomrel v Marchfelde. Vyjadrujem úprimnú sústrasť a veľa síl do ťažkých hodín zármutku," napísal rakúsky prezident Alexander Van der Bellen na Facebooku.

Zraneným zaželal "rýchle zotavenie". "Rád by som sa vyjadril veľké poďakovanie záchranárom, hasičským zborom a polícii, ktorí v tejto situácii pomáhali a pomáhajú," napísala rakúska hlava štátu.

Príčina výbuchu nebola bezprostredne známa a v danej veci prebieha policajné vyšetrovanie. Samotná spoločnosť predpokladá "technické zlyhanie". Rakúska polícia medzičasom vylúčila teroristické pozadie nešťastia.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.