Slovensko

Arcibiskup Vasiľ a eparcha Rusnák budú sláviť sv. liturgiu v Devíne

TASR, 12. septembra 2015 10:20

Stretnutie v Devíne je venované dnešnému sviatku Mena Panny Márie.

Na archívnej snímke arcibiskup Cyril Vasiľ Foto: TASR/Pavol Demeš
Bratislava/Devín 12. septembra (TASR) - Významný predstaviteľ gréckokatolíckej cirkvi, arcibiskup Cyril Vasiľ, sekretár Kongregácie pre východné cirkvi vo Vatikáne, bude dnes o 10.30 h sláviť sv. liturgiu vo farskom Kostole Povýšenia sv. kríža v Devíne. Koncelebrantom je bratislavský eparcha Mons. Peter Rusnák.

O 12.40 h sa v tomto kostole uskutoční akatist - modlitba k Presvätej Bohorodičke. Účinkovať bude gréckokatolícky chrámový zbor Chrysostomos z Bratislavy.

Stretnutie v Devíne je venované dnešnému sviatku Mena Panny Márie. Účastníci si pripomenú aj výročie víťazstva kresťanských vojsk nad Turkami pri Viedni v roku 1683 a takisto narodenie a úmrtie svätého Metoda (815-885). Spoluorganizátormi podujatia sú aj občianske združenie Dedičstvo otcov, združenie JAS a ďalšie organizácie a inštitúcie.

O 12.30 h sa bude konať stretnutie pri základoch cyrilo-metodského chrámu z 9. storočia na hrade Devín. Odznie tam príhovor týkajúci sa víťazstva kresťanských vojsk nad Turkami.

Sekretár Kongregácie pre východné cirkvi vo Vatikáne, arcibiskup Cyril Vasiľ sa zúčastní aj na hlavnej púti k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne - na slávnostnej omši o 10.30 h vo sviatok 15. septembra.

Informácie TASR poskytol hovorca Bratislavskej gréckokatolíckej eparchie Stanislav Gábor.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

dnes 8:10

Biela pastelka vyráža do ulíc s podporou Mareka Hamšíka
Verejnosť si v informačných stánkoch na vlastnej koži bude môcť vyskúšať, aké je byť slabozrakým či nevidiacim.

sk
dnes 7:38

Most-Híd navrhne zmeniť požiadavky na terénnych sociálnych pracovníkov
Most-Híd si to predstavuje tak, že za terénneho pracovníka by sa mohol prihlásiť aj človek, ktorý túto oblasť ešte nevyštudoval na vysokej škole.

sk
dnes 6:01

Slováci budú môcť študovať na prestížnej univerzite v Berkeley
Memorandum o porozumení, ktoré to umožňuje, podpísali Pellegrini, prorektor pre medzinárodné vzťahy Žilinskej univerzity Ristvej a dekan Fakulty strojárstva Kalifornskej univerzity Shankar Sastry.

sk

Téma TASRPoužívaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac