< sekcia Slovensko

Minister školstva Juraj Draxler zatiaľ do strany Smer-SD nevstupuje

Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler Foto: TASR/Martin Baumann

Nejaké rozhovory na túto tému prebehli, priznal minister.

Bratislava 13. októbra (TASR) – Minister školstva Juraj Draxler, ktorý je nominantom strany Smer-SD, zatiaľ do tejto strany nevstupuje, a to aj napriek tomu, že má k nej podľa vlastných slov programovo blízko. "V tejto chvíli nevediem diskusie o členstve," uviedol Draxler v súvislosti s nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami.

Zatiaľ nie je ani jasné, či bude na kandidátke strany. "Nejaké rozhovory na túto tému prebehli, ale bolo by predčasné sa vyjadrovať k umiestneniu alebo k tomu, či na kandidátke budem," povedal pre TASR Draxler. Ako dodal, o tom, či bude figurovať na kandidátke, musí rozhodnúť strana, ktorá má na to nastavené svoje procesy.

Draxler ešte koncom augusta v rozhovore pre TASR uviedol, že by po voľbách rád pokračoval na poste ministra školstva. "Je pravda, že mám záujem na tom, aby sa zmenili veci v slovenskom školstve. Z tohto hľadiska si viem predstaviť svoje pôsobenie na tejto stoličke aj po marci," povedal vtedy. Podľa jeho slov cíti podporu aj zo školského prostredia.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.