< sekcia Slovensko

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo politickú stranu NAJ

Na snímke líder strany NAJ Viktor Béreš. Foto: TASR - Michal Svítok

Podľa predsedu strany Viktora Béreša politici neriešia skutočné problémy ľudí, poukazuje na chudobu ľudí a klesá podľa neho životná úroveň.

Bratislava 23. júna (TASR) - Ministerstvo vnútra SR dnes zaregistrovalo novú politickú stranu s názvom Nezávislosť a Jednota (NAJ). Oznámil to predseda strany Viktor Béreš.

"NAJ bude presadzovať záujmy a práva všetkých obyvateľov, predovšetkým zamestnancov, dôchodcov, živnostníkov a stredných podnikateľov," uviedol po zaregistrovaní. Skritizoval dianie v parlamente, ktoré označil za cirkusové predstavenia.

Politici podľa neho neriešia skutočné problémy ľudí, poukazuje na chudobu ľudí a klesá podľa neho životná úroveň. "Chudobní schudobneli a bieda je väčšia, z čoho pramení apatia ľudí," poznamenal Béreš.

NAJ chce podľa neho zaviesť minimálnu mzdu 1000 eur aj minimálny starobný dôchodok 550 eur podľa odpracovaných rokov. "Máme vysokú kvalitu i produktivitu práce, ale do platov sa to nepremietlo, takže niečo je choré v riadení krajiny," uviedol.

Hovorí tiež o vytlačení oligarchie, modernizácii nemocníc, postavení 50.000 nájomných bytov ročne. Ďalej chce zaviesť iba jednu zdravotnú poisťovňu. NAJ tiež odmieta prijímanie imigrantov a chce byť najväčšou stranou na Slovensku.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.