Slovensko

Modrý anjel spúšťa výcvik zameraný na spracovanie traumy

TASR, 14. septembra 2017 8:36

Organizácia začína budovať vlastnú sieť starostlivosti pre klientov zasiahnutých traumatickou udalosťou, ktorí potrebujú po krízovej udalosti ďalšiu formu podpory, aby udalosť lepšie spracovali.

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 14. septembra (TASR) - Nezisková organizácia Tím krízovej intervencie Modrý Anjel spúšťa v septembri odborný výcvik zameraný na proces znižovania dosahu traumatickej udalosti – Traumatic Incident Reduction (TIR). Organizácia začína budovať vlastnú sieť následnej starostlivosti pre klientov zasiahnutých traumatickou udalosťou, ktorí potrebujú po krízovej udalosti ďalšiu formu podpory, aby udalosť lepšie spracovali.

"TIR je metodológia odborného zásahu do života klienta za účelom zlepšenia kvality jeho života. Projekt je akreditovaný v USA Národnou asociáciou sociálnych pracovníkov a Asociáciou špecialistov pracujúcich s traumatickým stresom," uviedol riaditeľ Modrého anjela Branislav Chrenka. TIR podľa jeho slov umožňuje klientovi nájsť si svoju múdrosť sám v sebe tým, že identifikuje a postupne spracuje prežitú traumatickú udalosť. Vynoria sa mu spomienky, vďaka ktorým ju bude môcť spracovať, a tak raz a navždy uvoľniť s ňou spojený emocionálny náboj.

Spolu so slovenskou organizáciou Modrý anjel ho po odbornej stránke zastrešuje organizácia Applied Metapsychology International.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

dnes 12:38

Na projekty nadnárodnej spolupráce je alokovaných 60 mil. eur
V rámci 3. výzvy programu Interreg Stredná Európa bude možné predkladať projekty od 21. septembra 2017 až do 25. januára 2018. Výzva bude podľa nej otvorená pre väčšinu špecifických cieľov programu

sk
dnes 12:33

Parlamenty SR i ČR pripravia spoločné podujatie k 100. výročiu ČSR
Riaditelia kancelárií parlamentov by mali pripraviť návrh, ktorým by toto výročie priblížili aj prostredníctvom činnosti zákonodarných zborov. Využiť by pritom mali aj bohatý archív.

sk
dnes 11:49

PRIESKUM: Voľby by vyhral Smer-SD pred SaS a SNS
Smer-SD by získal 27,5 percenta hlasov, SaS 15,5 percenta a SNS by dostalo 11,5 percenta hlasov. Prieskum sa uskutočnil v období od 24.7.2017 do 20.8.2017.

sk

Téma TASRPoužívaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac