< sekcia Slovensko

MOST-HÍD: Kandidačnú listinu by mali viesť Bugár, Žitňanská a Solymos

Na archívnej snímke Béla Bugár (vľavo) a Lucia Žitňanská. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bugár sa k menám nevyjadruje. Zdôraznil však, že pri tvorbe kandidátky sa strana usilovala skombinovať skúsenosti a nové myšlienky.

Bratislava 21. novembra (TASR) - Stranu Most-Híd povedie do budúcoročných parlamentných volieb (5.3.2016) predseda Béla Bugár. Druhá má byť podpredsedníčka Lucia Žitňanská, ktorá tak vystrieda doterajšiu dvojku, podpredsedu Zsolta Simona. Ten má obsadiť štvrtú priečku za šéfom poslaneckého klubu a podpredsedom Lászlóom Solymosom. Piaty by mal byť poslanec Gábor Gál. O poradí kandidátov rozhodne Most-Híd na dnešnom rokovaní Republikovej rady v Bratislave.

V prvej dvadsiatke majú byť podľa informácií TASR aj ďalší súčasní poslanci. Most-Híd má 14 zákonodarcov. Okrem Bugára, Simona, Solymosa, Žitňanskej a Gála je v klube aj Rudolf Chmel, ktorý už kandidovať nebude. Ďalej sú tam Tibor Bastrnák, Ivan Švejna, Elemér Jakab, Gabriel Csicsai, Árpád Érsek, František Šebej, Edita Pfundtner a Péter Vörös.

Na zvoliteľných miestach by sa podľa informácií TASR mal objaviť aj ústavný právnik Peter Kresák, ktorý strane pomáhal s programom v otázke právneho štátu. Ďalej primátor Žiaru nad Hronom Peter Antal aj starosta Rimavskej Seče Štefan Vavrek, ktorý robí rómske projekty.

Tiež šéfka ženskej organizácie Mosta-Híd Irén Sárközy, ktorá pôsobí ako regionálna riaditeľka nákupu zdravotnej starostlivosti v Bratislave v poisťovni Dôvera. Na vyšších miestach kandidátky by nemal údajne chýbať ani bývalý člen SDKÚ-DS Tomáš Galbavý a objaviť by sa tam mohol aj Martin Dubéci, ktorý nedávno odišiel zo Siete Radoslava Procházku.

Kandidačnú listinu predkladá predseda strany. Bugár sa k menám nevyjadruje. Zdôraznil však, že pri tvorbe kandidátky sa strana usilovala skombinovať skúsenosti a nové myšlienky. "Bolo a je mojím osobným záujmom, aby sa na kandidátke objavili aj noví ľudia so silnými osobnými príbehmi, ktorí majú čo ponúknuť Slovensku," vyhlásil pre TASR Bugár. Za prínos kandidátky považuje fakt, že kladie dôraz na odbornosť.

Parlamentné voľby budú na Slovensku 5. marca 2016. Politické strany majú predložiť svoje kandidačné listiny najneskôr do 6. decembra. Oficiálna volebná kampaň už beží, strany na ňu môžu minúť najviac tri milióny eur. Voliť bude môcť viac ako 4,4 milióna občanov SR. Hlasovať sa dá aj zo zahraničia, o voľbu poštou treba požiadať.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.