< sekcia Slovensko

Štátny tajomník N. Kurilla podporil zmeny v Karpatskom dohovore

Na snímke zľava štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Norbert Kurilla. Foto: TASR - Pavol Zachar

Nasledujúce tri roky bude predsedajúcou krajinou Karpatského dohovoru Maďarsko. Za prioritu si určilo rozvoj vidieka a poľnohospodárstva.

Bratislava 12. októbra (TASR) - Štátny tajomník envirorezortu Norbert Kurilla podporil zmeny v Karpatskom dohovore. Prijímanie nových dokumentov bolo témou piateho zasadnutia Konferencie zmluvných strán Rámcového dohovoru o ochrane a trvalo udržateľnom rozvoji Karpát, ktoré sa konalo 10. až 12. októbra v maďarskom meste Lillafüred.

Kurilla v panelovej diskusii na tému budúcnosti Karpát zdôraznil potrebu prijímania opatrení reagujúcich na klimatické zmeny a ich vplyvu na cestovný ruch v karpatskom regióne. Zároveň upozornil na výzvy budovania udržateľnej infraštruktúry v oblasti dopravy, potreby zachovania odolných ekosystémov, využívania vzdelávania a potrebu využívania nástrojov obehovej ekonomiky pri dosahovaní cieľov udržateľného rozvoja karpatského regiónu.

Nasledujúce tri roky bude predsedajúcou krajinou Karpatského dohovoru Maďarsko. Za prioritu si určilo rozvoj vidieka a poľnohospodárstva, kultúrne dedičstvo, klimatické zmeny, bezpečnosť v životnom prostredí a s tým súvisiaca potreba vzdelávania.

TASR informácie poskytol odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.