< sekcia Slovensko

Kúpalisko Mičurin je zatvorené, rezort školstva rokuje o prevádzke

Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván

V súčasnosti hľadajú riešenia a najmä finančné prostriedky na nevyhnutné technické opravy a zásahy a prevádzku kúpaliska.

Bratislava 22. júla (TASR) - Kúpalisko Mičurín pri Iuvente stále neotvorilo svoje brány pre verejnosť. Ministerstvo školstva potvrdilo, že prebiehajú rokovania s mestskou časťou Bratislava - Staré Mesto o prevádzke kúpaliska.

"Organizácia IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže v súčasnosti rokuje s predstaviteľmi mestskej časti (MČ) Bratislava – Staré Mesto o možnostiach spolupráce pri otvorení kúpaliska v areáli na Búdkovej ulici," uviedla pre TASR hovorkyňa ministerstva školstva Beáta Dupaľová Ksenzsighová. Podľa jej slov sa v súčasnosti hľadajú riešenia a najmä finančné prostriedky na nevyhnutné technické opravy a zásahy a prevádzku kúpaliska.

Ministerstvo pôvodne zamýšľalo, že by kúpalisko pre verejnosť otvorilo už v polovici júna. Vyhlásilo aj výzvu na krátkodobý prenájom, do ktorého sa prihlásili štyria uchádzači. Niektorí však nesplnili podmienky alebo stiahli svoje ponuky. Iuventa tak začala hľadať iné riešenia spolu so Starým Mestom.

Mestská časť pre TASR potvrdila, že v polovici júla zaslali ministerstvu list s informáciou o uznesení miestneho zastupiteľstva, v ktorom sa píše, že jediným účelným využitím areálu je, aby slúžil svojmu pôvodnému určeniu a mohol byť využívaný deťmi a mládežou. "Zároveň starosta MČ Staré Mesto ubezpečil pána ministra, že MČ Staré Mesto bude Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR plne k dispozícii pre spoluprácu pri plnení predmetného zámeru," dodala Nora Remiarová z komunikačného oddelenia mestskej časti.

Otázka prenájmu kúpaliska súvisí so zámerom vysťahovať Iuventu z areálu na Búdkovej ulici, na čo upozornil ešte v máji ako prvý Denník N. Informoval o tom, že k tomuto kroku štát pristupuje v čase, keď sa k susedným pozemkom v areáli na Búdkovej ulici dostal bývalý developér z Penty Juraj Šaštinský. Minister školstva Juraj Draxler následne reagoval, že budova a areál Iuventy sa predávať nebude a rezort školstva to ani nikdy neplánoval. Podľa jeho slov sťahujú len zamestnancov do inej budovy Iuventy v bratislavskej Karlovej Vsi, pretože potrebujú, aby úradníci tejto príspevkovej organizácie ministerstva pracovali pohromade.

Za zachovanie budovy a areálu Iuventy pod bratislavským Slavínom bojujú aj niektorí občianski aktivisti. Občianske združenie Hrad-Slavín napríklad vyzvalo ministra školstva, aby odovzdal areál Mičurína s hlavnou budovou a bazénom do správy mestskej časti Staré Mesto. Zároveň chce, aby zabezpečil odovzdanie letného kúpaliska do správy občianskeho združenia Mičurín a aby jeho rezort verejne podporil vyhlásenie areálu s budovami za národnú kultúrnu pamiatku.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.