< sekcia Slovensko

Na Slovensku vzniká nová maďarská strana

János Sárközi Foto: TASR

V strane sa majú aktivizovať ľudia z Komárna a okolia, ktorí sú známi skôr v regióne, a nie na celoslovenskej úrovni. Iniciatíva sa spomína aj v súvislosti s Mostom-Híd.

Bratislava 24. októbra (TASR) - Na Slovensku sa začína formovať nová maďarská strana. Má sa volať Maďarská kresťansko-demokratická aliancia. Jej zakladatelia Csaba Fehér (exriaditeľ Podunajského múzea), János Sárközi a ďalší sa začiatkom týždňa zišli v obci Búč v Komárňanskom okrese. O vznikajúcej strane píšu aj viaceré internetové portály.

"V pondelok (22. 10.) sme začali zbierať podpisy, chceli by sme ich vyzbierať do marca, neponáhľame sa s tým," povedal dnes TASR Fehér. Pre založenie strany sa rozhodol preto, že je spolu so svojimi kolegami presvedčený, "že kresťanské hodnoty majú miesto na politickej scéne".

V strane sa majú aktivizovať ľudia z Komárna a okolia, ktorí sú známi skôr v regióne, a nie na celoslovenskej úrovni. Iniciatíva sa spomína aj v súvislosti s Mostom-Híd. Objavujú sa názory, že bugárovci ňou chcú vziať voličov SMK. Fehér pre TASR odmietol, že by vznikajúca strana bola projektom Mosta-Híd alebo SMK.

"Most-Híd nemá s touto stranou a snahou nič spoločné," vyhlásil pre TASR podpredseda bugárovcov Zsolt Simon, ktorého snahy o vytvorenie zmienenej strany veľmi neprekvapili. Poznamenal, že osoby, ktoré sa spomínajú v súvislosti s novou stranou, už pred pár rokmi mali obdobnú občiansku iniciatívu.

"Bolo teda len otázkou času, kedy príde snaha prerobiť to na politickú stranu," povedal Simon.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.