< sekcia Slovensko

Najvyšší súd SR oslavuje 25. výročie vzniku, Švecová ocenila 14 sudcov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Ide o sudcov, ktorí na NS pôsobia nepretržite od roku 1993 a zaslúžili sa významným spôsobom o rozvoj a šírenie jeho dobrého mena.

Bratislava 17. mája (TASR) – Najvyšší súd (NS) SR vo štvrtok oslavuje 25. výročie pôsobenia v samostatnej Slovenskej republike. Jeho predsedníčka Daniela Švecová ocenila pri tejto príležitosti 14 sudcov súdu, ktorí si z jej rúk prebrali pamätnú medailu. Informovala o tom hovorkyňa NS Alexandra Važanová.

Štvrťstoročie kreovania justície v samostatnom zvrchovanom štáte si NS pripomína za účasti predsedníčky Ústavného súdu Ivetty Macejkovej, predsedníčky Súdnej rady Lenky Praženkovej a ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd). Švecová ocenila sudcov, ktorí na NS pôsobia nepretržite od roku 1993 a zaslúžili sa významným spôsobom o rozvoj a šírenie jeho dobrého mena.

Takéto kritérium splnilo 14 sudcov. Okrem predsedu senátu správneho kolégia Igora Belka aj ďalší predsedovia senátov Zuzana Ďurišová, Emil Franciscy, Ladislav Górász, Jozef Hargaš, Ľubomíra Kúdelová, Anna Marková, Štefan Michálik, Beáta Miničová, Viera Pepelová, Alena Priecelová, Daniela Sučanská, Jana Zemaníková a tiež sudkyňa obchodnoprávneho kolégia Elena Krajčovičová.

Pamätné medaily, ktoré dal NS vyhotoviť pri príležitosti 25. výročia svojho vzniku, vyrazila štátna mincovňa v Kremnici. Na reverznej strane medaily je v strede umiestnený štátny znak SR, po obvode je nápis Najvyšší súd Slovenskej republiky a motto IUSTITIA OMNIBUS – spravodlivosť pre všetkých. Na averznej strane je zobrazená bohyňa Justícia a v pozadí Tatry.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.