Slovensko
Prezidentské voľby - 1. kolo priebeh v čase
15.3.2014
16.3.2014
07:03 11:03 15:03 19:03 23:03 03:03 07:03 11:03

NOVA vyjadruje v druhom kole plnú podporu Andrejovi Kiskovi

TASR, 16. marca 2014 13:31

Podľa NOVY dala v prvom kole väčšina voličov jasne najavo, že si neželá Fica za prezidenta.

Foto: TASR/Roman Hanc
Bratislava 16. marca (TASR) - Hnutie NOVA vyjadruje pred druhým kolom prezidentských volieb, ktoré sa uskutoční 29. marca, plnú podporu Andrejovi Kiskovi.

"Zároveň apelujeme na zvyšných kandidátov a na opozičné strany, aby v záujme slušnej a doteraz mlčiacej väčšiny sa k tejto podpore jasne a viditeľne pridali," uviedlo tlačové oddelenie hnutia na margo výsledkov sobotňajšieho (15. 3.) prvého kola hlasovania.

V ňom s rozdielom štyroch percent zvíťazil Robert Fico (Smer-SD) pred Andrejom Kiskom. O dva týždne tak budú Slováci rozhodovať o tom, ktorý z týchto dvoch kandidátov bude päť rokov zastávať najvyšší ústavný post v krajine.

Podľa NOVY dala v prvom kole väčšina voličov jasne najavo, že si neželá Fica za prezidenta. "Vďaka tomuto výsledku má dnes Slovensko reálnu nádej na čiastočné vyváženie absolútnej moci jednej strany, ktorá ovládla všetky inštitúcie v štáte," konštatuje vo svojom vyhlásení.

Zdielať článok na Facebook

Najnovšie články v rubrike

včera 16:00

Podporiť vzdelávanie sociálne slabších žiakov má aj celodenný systém
Ministerstvo školstva chce zlepšiť výsledky vzdelávania sociálne slabších žiakov, ktorí aj pri nedávnom testovaní piatakov dosiahli slabšie výsledky, ako bol celkový priemer.

sk
včera 15:55

NDS doplní na 1114 kilometroch diaľnic tento rok akustické čiary
Takéto reliéfne vodorovné vodiace čiary s akustickým efektom upozornia motoristov v prípade, že opúšťajú jazdný pruh.

sk
včera 15:18

VIA IURIS:Sudcov by mali vyberať komisie zložené pol na pol zo sudcov
Bratislava 26. februára (TASR) – Zabezpečiť, aby sa na výbere sudcov podieľali opäť aj nesudcovia. S takouto výzvou sa na ministra spravodlivosti Tomáša Boreca obrátili účastníci tohtotýždňovej odbornej konferencie o výbere sudcov, ktorú zorganizovala mimovládna organizácia Via Iuris s podporou Veľvyslanectva USA na Slovensku. Účastníci vyzvali ministra, aby za kandidátov na členov výberových ...

sk

Najčítanejšie Slovensko

Téma TASR