Slovensko

Poslancov NR SR čaká na aktuálnej schôdzi už len pár bodov

TASR, 19. júna 2017 20:11

Poslanci sa do lavíc vrátia v utorok.

Ilustračná snímka Foto: TASR – Martin Baumann
Bratislava 19. júna (TASR) – Iba pár bodov a personálne voľby čakajú poslancov na aktuálnej 18. schôdzi Národnej rady SR. Dnešný piaty rokovací deň sa venovali prevažne správam, ale prerokovali aj zmeny vo financovaní škôl. O prerokovaných bodoch rozhodnú v utorok 20. júna, kedy na nich čaká aj druhé kolo voľby generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska.

V závere rokovacieho dňa sa venovali prevažne návrhom z dielne ministra financií Petra Kažimíra (Smer-SD). Hovorili aj o Programe stability SR na roky 2017 až 2020, ktorý počíta so znížením deficitu verejných financií. V budúcom roku by mal dosiahnuť deficit úroveň 0,5 % hrubého domáceho produktu (HDP). Cieľ dosiahnuť historicky prvý vyrovnaný rozpočet v roku 2019 vláda nemení a vyrovnané hospodárenie verejnej správy sa plánuje aj v roku 2020.

Poslanci sa do lavíc vrátia v utorok. Hovoriť by mali aj o správach o činnosti generálneho prokurátora a špeciálneho prokurátora za minulý rok. Na prerokovanie čaká aj Návrh účtovnej závierky Sociálnej poisťovne za rok 2016.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 15:21

VIDEO: Na národnú púť do Šaštína-Stráží pôjdu aj dva mimoriadne vlaky
V deň púte, 15. septembra, vypraví Železničná spoločnosť Slovensko mimoriadne vlaky pre pútnikov smerujúcich do Šaštína. video

sk
dnes 15:00

PRIESKUM: Pre dve tretiny ľudí sú zmeny v súdnictve správne
Prieskum zisťoval, aký má verejnosť názor na zmeny, ktoré sa udiali v slovenskom súdnictve za posledné roky.

sk
dnes 15:00

VIDEO: Slovenská republika si pripomína augustové udalosti z roku 1968
Invázie pod krycím názvom Operácia Dunaj sa zúčastnilo 27 bojových divízií (12 tankových, 13 motostreleckých, dve výsadkové) a jedna letecká armáda. video

sk

Téma TASRPoužívaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac