Slovensko

Odvaha chce väčšiu orientáciu na Rusko

TASR, 31. januára 2016 17:54

Odvaha odmieta dovážanie migrantov na Slovensko pod zásterkou, že ide o kresťanské rodiny.

Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván
Košice 31. januára (TASR) - Mimoparlamentná politická strana Odvaha – Veľká národná a proruská koalícia ide do parlamentných volieb s cieľom prehĺbiť hospodársku a politickú spoluprácu Slovenska a celej Európskej únie s Ruskom. Vo svojom volebnom programe má hnutie okamžité zrušenie sankcií voči Rusku. V sociálnej oblasti presadzuje zvýšenie minimálnej mzdy na tri eurá za hodinu bez zvýšenia povinných odvodov pre zamestnávateľa. Za svoje priority považuje tiež zjednodušenie legislatívy a riešenie nevymožiteľnosti práva na Slovensku. Informoval o tom dnes na tlačovej konferencii v Košiciach Ján Pavliš, ktorý je jednotkou na kandidátke do marcových volieb.

Strana ide do volieb s heslom Nádej prichádza s odvahou. Pavliš verí, že sa v týchto voľbách dostanú do parlamentu. Spoluprácu si vie predstaviť s tými stranami, ktoré podporia ich snahu dosiahnuť na Slovensku vymožiteľnosť práva.

V oblasti medzinárodných vzťahov presadzuje spoluprácu Slovenska a celej Európy s Ruskom, pričom očakáva vytvorenie nového ekonomického bloku od Lisabonu až po Vladivostok. „Tu ide o spoluprácu, aby sa už konečne nielen Európa, ale predovšetkým aj Slovensko začalo orientovať nielen na západ. Vôbec tu nejde o spojenie Slovenska s Ruskom, ale o rozvinutie obchodnej, politickej a občianskej spolupráce medzi týmito krajinami. Pretože Rusko pre Slovensko predstavuje veľkého, perspektívneho partnera,“ uviedol Pavliš.

Volebný líder a ďalších 147 kandidátov Odvahy nie sú členmi strany, radia sa k občianskym aktivistom. Na kadidačnej listine má rodiaca sa strana iba dvoch svojich členov. Na kampaň prispeli jednotliví kandidáti a sympatizanti ich programu, od ktorých získali celkom 5000 eur. Voličov chcú osloviť predovšetkým prostredníctvom sociálnych sietí a dali si vytlačiť aj letáky s programom. Žiadne bilboardy nechystajú.

Do volieb idú pod číslom 13. Na kandidátke majú rovnomerné zastúpenie ľudí zo všetkých regiónov. Vsadili na odborníkov s praxou, preto priemerný vek ich kandidátov môže byť o niečo vyšší, ako ponúkajú niektoré iné strany, uviedol 51-ročný Pavliš, ktorý je autorom programu Odvahy. Prezradil o sebe, že sa narodil v ukrajinskom Užhorode a pôsobí ako ekonomický analytik.

Odvaha odmieta „dovážanie“ migrantov na Slovensko pod zásterkou, že ide o kresťanské rodiny. Nepodporuje ani ekonomických migrantov. Ľuďom z krajín, kde čelia vojnovým konfliktom, chcú pomáhať výlučne v ich domácom prostredí. Preto sa stali aj spoluorganizátormi medzinárodnej akcie proti islamizácii Európy, ktorá sa uskutoční 6. februára vo viacerých európskych mestách, vrátane Bratislavy.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 9:51

Na severe čakajte výdatné zrážky, na Orave hrozia aj povodne
Na severnej hranici Oravy, Liptova a Spiša, v okresoch Námestovo, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Kežmarok môže v priebehu dňa spadnúť 35 až 45 mm zrážok.

sk
dnes 8:48

Lenč: Najväčšou záhadou pred nemeckými voľbami je trápenie sa SPD
Marek Lenč z Univerzity Mateja Bela povedal,že kľúčovú úlohu tu zohral práve šéf sociálnych demokratov Martin Schulz, ktorý prišiel do domácej politiky z postu predsedu Európskeho parlamentu.

sk
dnes 7:35

Kiska: Facebook posilní tímy so zameraním na extrémistické príspevky
Slovenský prezident zdôraznil, že sociálne siete majú obrovský dopad na spoločnosť, zvlášť medzi mladými ľuďmi. Spoločnosť Facebook má v súčasnosti 20.658 zamestnancov.

sk

Téma TASRPoužívaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac