< sekcia Slovensko

VIDEO: Parlament vyslovil dôveru vláde Petra Pellegriniho

Na snímke novovymenovaní členovia vlády SR, horný rad zľava ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková, minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter, vedúci Úradu vlády SR Igor Federič, minister spravodlivosti SR Gábor Gál, šéf poradcov Úradu vlády SR Vladimír Faič, ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová, ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.Stredný rad zľava minister hospodárstva SR Peter Žiga, minister obrany SR Peter Gajdoš, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák, minister vnútra SR Tomáš Drucker, minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek.Dolný rad zľava minister životného prostredia László Sólymos, minister financií SR Peter Kažimír, predseda vlády SR Peter Pellegrini, ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná a podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši v Bratislave 22. marca 2018. Foto: TASR Martin Baumann

Pellegriniho kabinet podporili všetci prítomní poslanci Smeru-SD, SNS aj Mosta-Híd. K podpore sa pridali aj Alena Bašistová, Martina Šimkovičová a Rastislav Holúbek.

Bratislava 26. marca (Teraz.sk) - Poslanci Národnej rady SR vyslovili dôveru vláde Petra Pellegriniho. Zo 144 prítomných poslancov za dôveru vláde hlasovalo 81, proti bolo 61 zákonodarcov a hlasovania sa zdržali dvaja.

Na snímke tabuľa s výsledkom hlasovania o vyslovení dôvery vlády SR počas 30. rokovania schôdze NR SR 26. marca 2018 v Bratislave.
Foto: TASR - Martin Baumann


Pellegriniho kabinet podporili všetci prítomní poslanci Smeru-SD, SNS aj Mosta-Híd. K podpore sa pridala aj trojica nezaradených členov snemovne Alena Bašistová, Martina Šimkovičová a Rastislav Holúbek. Nezaradení poslanci Igor Janckulík a Peter Marček sa zdržali. Všetci ostatní boli proti.Nová vláda schválila svoj program v rovnaký deň (22.3.), ako ju prezident Andrej Kiska vymenoval. Ide o takmer totožný dokument, aký pred dvoma rokmi prijala tretia vláda Roberta Fica (Smer-SD). Sú v ňom teda aj neaktuálne resp. už splnené sľuby. Pellegrini to vysvetľoval potrebou šetriť čas a kontinuitou po predošlom kabinete.Samotná rozprava o vládnom programe sa niesla v znamení opozičnej kritiky, keďže z koaličných poslancov sa do debaty okrem občasných faktických poznámok neprihlásil nikto. Pasivitu koalícia vysvetľovala jednak tým, že všetko k vládnemu programu povedali už pred dvoma rokmi a zároveň snahou "nestupňovať napätie reakciami na opozičné invektívy".

Opoziční poslanci hovorili o množstve káuz členov novej vlády, o požiadavkách ľudí na námestiach a o potrebe predčasných volieb, v ktorých vidia jediné poctivé riešenie súčasnej politickej krízy. Na druhej strane premiér, ktorý v pléne vystúpil ešte minulý týždeň, menovanie svojho kabinetu označil za míľnik, ktorý by mal opäť nastoliť stabilitu a obrátiť pozornosť na skutočné problémy ľudí.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.