< sekcia Slovensko

P. PAŠKA: So spomínanou firmou nemám nič spoločné

Na archívnej snímke predseda Národnej rady Slovenskej republiky Pavol Paška. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Bratislava 3. novembra (TASR) - Predseda Národnej rady SR Pavol Paška (Smer-SD) sa ohradzuje voči obvineniam a tvrdeniam opozície v súvislosti so spoločnosťou Medical Group SK.

Bratislava 3. novembra (TASR) - Predseda Národnej rady SR Pavol Paška (Smer-SD) sa ohradzuje voči obvineniam a tvrdeniam opozície v súvislosti so spoločnosťou Medical Group SK. Tá mala dodať CT prístroj piešťanskej nemocnici."So spomínanou firmou nemám nič spoločné. Svoje podnikateľské aktivity som ako minoritný akcionár ukončil takmer pred 13 rokmi. Bolo to v roku 2002, ešte predtým, ako som sa vôbec stal poslancom NR SR. Stačí sa korektne pozrieť do obchodného registra," zdôraznil Paška. Ako dodal, po právnej analýze zváži aj právne kroky. "Ak sa pozrieme na tváre interpretov dnešnej opozičnej tlačovej konferencie v kontexte s blížiacimi sa komunálnymi voľbami, je jasné, prečo sa uchyľujú k takýmto nehoráznym klamstvám a obvineniam," doplnil Paška.

Piešťanská nemocnica Alexandra Wintera chcela v roku 2012 kúpiť CT prístroj za vyše milióna eur, no k obchodu napokon nedošlo. Denník Sme a televízia Markíza informovali, že po tom, čo kontrolu nad nemocnicou prebrala vládna strana, vedenie tender z roku 2012 zrušilo a vyhlásilo novú súťaž na lepší a drahší prístroj. Ten mala dodať košická spoločnosť Medical Group SK za takmer 1,6 milióna eur, ktorú k Smeru-SD viaže meno predsedu parlamentu Pavla Pašku, ktorý v nej pôsobil.

Predsedníčkou dozornej rady sa podľa Sme stala Renáta Zmajkovičová, ktorá si do tohto orgánu zobrala aj svoju poslaneckú asistentku Adrianu Herdovú. Ministerstvo zdravotníctva do dozornej rady nemocnice nominovalo aj Michala Straku, známeho pod raperským menom Ego. Zvolenská denníku povedala, že nemocnica v Piešťanoch je nezisková organizácia a nákup nemusela odsúhlasiť. Chce si ho však preveriť.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.