Slovensko

P. Paška: Voľby do europarlamentu budú v sobotu 24. mája 2014

TASR, 19. decembra 2013 11:57

Voliči na Slovensku si tak v tento deň vyberú zástupcov v europarlamente. Historicky pôjde o tretie eurovoľby na území SR.

Foto: Ilustračné foto: TASR
Bratislava 19. decembra (TASR) - Voľby do Európskeho parlamentu (EP) sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 24. mája 2014. Oznámil to dnes predseda Národnej rady SR Pavol Paška (Smer-SD).

Voliči na Slovensku si tak v tento deň vyberú zástupcov v europarlamente. Historicky pôjde o tretie eurovoľby na území SR. V posledných, v roku 2009, dosiahla volebná účasť na Slovensku 19,64 percenta, čo bolo najmenej v celej EÚ. Na voľbách sa zúčastnilo 16 politických strán, zvíťazil Smer-SD, ktorý má v EP päť poslancov z celkovo 13 slovenských.

Ešte pred eurovoľbami sa budú konať prezidentské voľby, prvé kolo bude 15. marca 2014, druhé kolo 29. marca 2014. "Bude len na ľuďoch, ako využijú svoje ústavné právo a akým spôsobom, účasťou a svojím hlasom rozhodnú o ďalšej budúcnosti našej vlasti," povedal na tlačovej konferencii v parlamente Paška.


Zdielať článok na Facebook

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 14:59

Dokument Gorila Slovakia II už preveruje inšpekčne tajná služba
Hovorca SIS Branislav Zvara zdôraznil, že SIS zásadne nereaguje a nevyjadruje sa k neovereným informáciám, ktoré sa sporadicky objavujú na internete.

sk
včera 14:37

Prezident Andrej Kiska vymenoval nových vysokoškolských profesorov
Nových profesorov budú mať napríklad odbory dejiny filozofie, katolícka teológia, výrobné technológie, chirurgia či sociálna práca.

sk
včera 13:05

M. LAJČÁK: Slovensko má záujem o viac japonských investícií
Ako priblížil Lajčák, Slovensko by privítalo japonské investície do takých oblastí, ako sú IT, podpora start-upov, elektronický či chemický priemysel, ale aj do inovácií a výskumu.

sk

Najčítanejšie Slovensko

Téma TASRPoužívaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac