Slovensko

P. Paška: Voľby do europarlamentu budú v sobotu 24. mája 2014

TASR, 19. decembra 2013 11:57

Voliči na Slovensku si tak v tento deň vyberú zástupcov v europarlamente. Historicky pôjde o tretie eurovoľby na území SR.

Foto: Ilustračné foto: TASR
Bratislava 19. decembra (TASR) - Voľby do Európskeho parlamentu (EP) sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 24. mája 2014. Oznámil to dnes predseda Národnej rady SR Pavol Paška (Smer-SD).

Voliči na Slovensku si tak v tento deň vyberú zástupcov v europarlamente. Historicky pôjde o tretie eurovoľby na území SR. V posledných, v roku 2009, dosiahla volebná účasť na Slovensku 19,64 percenta, čo bolo najmenej v celej EÚ. Na voľbách sa zúčastnilo 16 politických strán, zvíťazil Smer-SD, ktorý má v EP päť poslancov z celkovo 13 slovenských.

Ešte pred eurovoľbami sa budú konať prezidentské voľby, prvé kolo bude 15. marca 2014, druhé kolo 29. marca 2014. "Bude len na ľuďoch, ako využijú svoje ústavné právo a akým spôsobom, účasťou a svojím hlasom rozhodnú o ďalšej budúcnosti našej vlasti," povedal na tlačovej konferencii v parlamente Paška.


Zdielať článok na Facebook

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 19:38

Hlina chce riešiť priestupkovú imunitu, Smer tu vidí porušenie ústavy
Ľudia sú frustrovaní z toho, že niektorí výtržníci sú imúnni voči pokutám za priestupky. Tí podľa Alojza Hlinu (KDH) terorizujú okolie, za priestupok však nezaplatia a nič im nehrozí.

sk
včera 17:54

J.FIGEĽ: Robert Fico používa Božie meno nadarmo
Predseda KDH Ján Figeľ pre TABLET.TV komentoval voľbu nového predsedu NKÚ, írske referendum o homosexuálnych manželstvách, ale aj perspektívu jeho strany v parlamentných voľbách. video

sk
včera 17:44

VIDEO: V areáli SAV protestovalo viac ako sto jej zamestnancov
Zamestnanci chcú zachovať samosprávu SAV či zabrániť možnej likvidácii jej organizácií. video

sk

Najčítanejšie Slovensko

Téma TASR