Slovensko

P. Paška: Voľby do europarlamentu budú v sobotu 24. mája 2014

TASR, 19. decembra 2013 11:57

Voliči na Slovensku si tak v tento deň vyberú zástupcov v europarlamente. Historicky pôjde o tretie eurovoľby na území SR.

Foto: Ilustračné foto: TASR
Bratislava 19. decembra (TASR) - Voľby do Európskeho parlamentu (EP) sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 24. mája 2014. Oznámil to dnes predseda Národnej rady SR Pavol Paška (Smer-SD).

Voliči na Slovensku si tak v tento deň vyberú zástupcov v europarlamente. Historicky pôjde o tretie eurovoľby na území SR. V posledných, v roku 2009, dosiahla volebná účasť na Slovensku 19,64 percenta, čo bolo najmenej v celej EÚ. Na voľbách sa zúčastnilo 16 politických strán, zvíťazil Smer-SD, ktorý má v EP päť poslancov z celkovo 13 slovenských.

Ešte pred eurovoľbami sa budú konať prezidentské voľby, prvé kolo bude 15. marca 2014, druhé kolo 29. marca 2014. "Bude len na ľuďoch, ako využijú svoje ústavné právo a akým spôsobom, účasťou a svojím hlasom rozhodnú o ďalšej budúcnosti našej vlasti," povedal na tlačovej konferencii v parlamente Paška.


Zdielať článok na Facebook

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 21:29

Podpredsedníčka parlamentu J. Laššáková mala autonehodu
Z miesta nehody ju odviezol vrtuľník.

sk
včera 21:02

P. PELLEGRINI: Východná je najväčšou oslavou slovenského folklóru
Zároveň priznal, že ako človeku z Pohronia zvyknutému na Poľanu z jednej a Horehron z druhej strany, sú mu bytostne bližšie folklórne slávnosti v Detve či na Heľpe.

sk
včera 18:27

Z tepla dostalo dnes kolaps 136 ľudí, najviac prípadov bolo na východe
Horúčavy nás neopustia ani v najbližších dňoch, varujú záchranári.

sk

Najčítanejšie Slovensko

Téma TASR