< sekcia Slovensko

Kritici Procházku pochybujú o demokratickom priebehu snemu

Tlačový brífing zo 6. zasadnutia Rady slovenských regiónov strany #Sieť v Košiciach 30. apríla 2016. Na snímke predseda #SIETe Radoslav Procházka. Foto: TASR/František Iván

A. Hrnčiar, M. Fedor, K. Cséfalvayová, I. Janckulík a E. Adamčík deklarujú, že ak nebudú naplnené atribúty politickej korektnosti, otvorenosti a demokratických hodnôt, na takomto sneme sa nezúčastnia.

Bratislava 9. augusta (TASR) - Pätica poslancov #Siete, ktorí kritizujú predsedu strany Radoslava Procházku, hrozia neúčasťou na sobotňajšom Sneme v Trnave, na ktorom si má #Sieť voliť nového predsedu. Dôvodom sú pochybnosti o demokratickom priebehu prípravy a konania Snemu.

"Pretrvávajú pochybnosti, či príprava sobotňajšieho snemu spĺňa demokratické atribúty. To, že ani podpredsedovia strany nemajú prístup k zoznamu delegátov, ani k návrhu rokovacieho a volebného poriadku pár dní pred rokovaním snemu, vyvoláva obavy z možných pripravovaných úskokov a trikov, ktoré môžu spochybniť čestnú a otvorenú súťaž kandidátov na predsedu," uvádza pätica poslancov vo svojom stanovisku.

Andrej Hrnčiar, Martin Fedor, Katarína Cséfalvayová, Igor Janckulík a Eduard Adamčík deklarujú, že ak nebudú naplnené základné atribúty politickej korektnosti, otvorenosti a demokratických hodnôt, na takomto sneme sa nezúčastnia.

"Našim cieľom je, aby Snem #Siete prebehol na základe demokratických pravidiel, otvorene a korektne. Pre ďalšiu budúcnosť #Siete je to nevyhnutné, rovnako ako aj dohoda na ďalších dôležitých vnútrostraníckych otázkach. Považujeme to za nevyhnutné, ak máme aj naďalej napĺňať program, s ktorým sme išli do volieb," píšu ďalej vo svojom stanovisku.

#Sieť si bude nového predsedu voliť na mimoriadnom sneme 13. augusta v Trnave. Pätica poslancov nedôveruje Procházkovi. Nemá podľa nich predpoklady na vedenie strany. Vytvorili si Platformu za zodpovednú politiku. Na Sneme majú podporiť kandidatúru poslanca Národnej rady SR a podpredsedu #Siete Eduarda Adamčíka.

Procházka na Adamčíkovu kandidatúru reagoval slovami, že to vníma ako významný krok k otvorenej súťaži na sneme. Zatiaľ sa však jasne nevyjadril, či bude kandidovať aj on. Apeloval iba na to, aby všetci uchádzači rešpektovali výsledky snemu.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.