< späť

HAVLIK: Slovensko je v rámci EÚ inštitucionálne vyspelejšie ako Česko

Archívna snímka Foto: TASR

Z rozdelenia federácie bol smutný a doteraz si myslí, že to bolo zbytočné.

Bratislava 26. novembra(TASR) - Slovensko sa za 25 rokov samostatnosti rozvíja nad očakávanie úspešne. Pri rozdelení boli najmä z českej strany hlasy, že Slovensko ako samostatný štát neprežije. Pre TASR to povedal ekonóm Peter Havlik z Viedenského inštitútu pre medzinárodné ekonomické porovnávanie.

„Ukázalo sa, že opak je pravdou. Slovensko je veľmi úspešné v ekonomickom raste, v dobiehaní ekonomickej úrovne vyspelejších členov EÚ a zároveň patrí do eurozóny. Slovensko je v rámci Únie inštitucionálne vyspelejšie ako Česko“ zdôraznil Havlik, ktorý pochádza z Československa, no dlhodobo žije a pôsobí v Rakúsku.

Z rozdelenia federácie bol smutný. „Doteraz si myslím, že to bolo zbytočné. Bol to nezodpovedný krok dvoch vtedajších politikov a nevyspelosť demokratického myslenia a tradícií. Pôvodný tlak na väčšiu samostatnosť vychádzal zo Slovenska, no Václav Klaus vtedy blafoval a prekabátil Vladimíra Mečiara i slovenských politikov,“ konštatoval Havlik.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

Úvod

HRABKO a CHMELÁR: Zeman využil Drahošovu chybu, chce vyhrať debatami

Pre Drahoša nemá zmysel bojovať o Zemanových voličov, potrebuje voličov porazených kandidátov. Zeman potrebuje zobudiť nevoličov a zneistiť časť voličov Drahoša, zhodli sa v TABLET.TV Chmelár a Hrabko

KHL: Hokejisti bratislavského Slovana triumfovali v Kazani

,aktualizované