< sekcia Slovensko

Polícia dostala v súvislosti s voľbami spolu 349 podnetov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Trestné oznámenia sa najčastejšie týkali trestného činu volebnej korupcie, ohovárania či poškodzovania cudzej veci.

Bratislava 11. novembra (TASR) - Polícia dostala v súvislosti s voľbami spolu 349 podaní, z toho bolo 127 trestných oznámení. Počas volebného dňa dostala celkovo 137 podnetov. Trestné oznámenia sa najčastejšie týkali trestného činu volebnej korupcie, ohovárania či poškodzovania cudzej veci. V nedeľu to na tlačovej konferencii potvrdil viceprezident Policajného zboru Róbert Bozalka."Celkovo sme dostali 349 podaní, to je obdobie sobotného (10. 11.) dňa aj obdobie predtým, zhruba asi mesiac. Z toho bolo 127 trestných oznámení, 60 priestupkov a 162 iných podnetov," vysvetlil Bozalka. Počas konania sa volieb zaznamenala polícia 137 podnetov. "Z toho bolo trestných oznámení 13 a 21 priestupkov," doplnil Bozalka.

V súčasnosti podľa jeho slov prebieha preverovanie každej jednej veci. "V prípade trestných oznámení išlo najmä o trestné činy korupcie, tých sme zaevidovali 20, v jednej veci už bolo vznesené obvinenie. Ďalej to boli trestné činy ohovárania či poškodzovania cudzej veci," doplnil Bozalka s tým, že šlo napríklad o poškodzovanie bilbordov.

Priestupky sa podľa policajného viceprezidenta týkali drobného poškodzovania majetku, išlo aj o priestupky proti občianskemu spolužitiu a verejnému poriadku.

Bozalka zároveň informoval, že policajti poskytovali počas volieb priamu ochranu sídlu Štatistického úradu SR, ako aj Štátnej komisii pre voľby a kontrolu financovania politických strán a všetkých ostatných volebných komisií na území SR.

Na poriadok počas volieb dozeralo viac ako 6700 policajtov. "Voľby prebehli z pohľadu polície hladko a pokojne. Nedošlo k závažnému narušeniu verejného poriadku," uzavrel Bozalka.