< sekcia Slovensko

Polícia obvinila 2 osoby z úkladnej vraždy a nedovoleného ozbrojovania

Ilustračná snímka. Foto: Ilustračné foto: TASR/Radovan Stoklasa

Vražda mala byť vykonaná nelegálne držanou automatickou zbraňou.

Bratislava 20. septembra (TASR) - Vyšetrovateľ národnej protizločineckej jednotky vo štvrtok obvinil dve osoby z úkladnej vraždy a nedovoleného ozbrojovania. Vražda mala byť vykonaná nelegálne držanou automatickou zbraňou. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ) Michal Slivka.

„Obvinený Popradčan Jaroslav D. (32) mal pripravovať vraždu svojho spoločníka vo firme. Motívom mali byť finančné nezhody v ich spoločnom podnikaní. Mal preto osloviť Ružomberčana Michala D. (42), aby mu zohnal zbraň," objasnil Slivka. Komunikácia pri obstarávaní zbrane podľa neho prebiehala cez viaceré mobilné aplikácie, ktorých obsah už polícia pozná. Na obstarávaní zakázanej zbrane sa mali podieľať aj ďalšie dve osoby, z ktorých je jedna už mŕtva a ďalšia vo výkone trestu odňatia slobody za inú trestnú činnosť.

„Jaroslav D. mal mať záujem o dlhú automatickú zbraň so zásobníkmi a nábojmi. Michal D. ju mal v krátkom čase zohnať a Jaroslavovi D. predať za 1000 eur. Išlo o samopal vzor 58 s odstráneným výrobným číslom," špecifikoval hovorca PPZ s tým, že policajti národnej kriminálnej agentúry osoby zadržali a vykonali na viacerých miestach domové prehliadky, pri ktorých samopal našli a zaistili.

Obvinení teraz v cele policajného zaistenia čakajú na rozhodnutie súdu o väzbe. „V prípade dokázania viny im za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy, hoci 'len' v štádiu prípravy, hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov," uzavrel Slivka.