< sekcia Slovensko

Polícia v dvoch kamiónoch v Žiline zadržala 78 nelegálnych migrantov

Polícia zadržala v dvoch kamiónoch 78 nelegálnych migrantov. TASR informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. „Dňa 14. novembra 2017 o 00.30 h policajti v mestskej časti Budatín na Námestí hrdinov v smere do Žiliny zastavili dve za sebou idúce nákladné vozidlá. Vodičov z Turecka vyzvali, aby otvorili prívesy, zároveň prizvali aj kolegov z finančnej správy, keďže kamióny boli zaplombované. Po otvorení zistili, že okrem tovaru sa vo vozidlách vezie aj 78 mužov, žien a detí irackej, iránskej a sýrskej národnosti,“ povedala Baloghová. Foto: TASR - Prezídium PZ

Podľa polície v prvom kamióne sedelo, ležalo aj čupelo 44 osôb a v druhom strážcovia zákona narátali 34 osôb. Cudzincov naložili v Rumunsku a ich cesta mala viesť cez Maďarsko a Slovensko do Nemecka.

Žilina/Bratislava 14. novembra (TASR) – Polícia zadržala v dvoch kamiónoch 78 nelegálnych migrantov. TASR informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

„Dňa 14.11.2017 o 00.30 h policajti v mestskej časti Budatín na Námestí hrdinov v smere do Žiliny zastavili dve za sebou idúce nákladné vozidlá. Vodičov z Turecka vyzvali, aby otvorili prívesy, zároveň prizvali aj kolegov z finančnej správy, keďže kamióny boli zaplombované. Po otvorení zistili, že okrem tovaru sa vo vozidlách vezie aj 78 mužov, žien a detí irackej, iránskej a sýrskej národnosti,“ povedala Baloghová.

Polícia zadržala v dvoch kamiónoch 78 nelegálnych migrantov. TASR informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. „Dňa 14. novembra 2017 o 00.30 h policajti v mestskej časti Budatín na Námestí hrdinov v smere do Žiliny zastavili dve za sebou idúce nákladné vozidlá. Vodičov z Turecka vyzvali, aby otvorili prívesy, zároveň prizvali aj kolegov z finančnej správy, keďže kamióny boli zaplombované. Po otvorení zistili, že okrem tovaru sa vo vozidlách vezie aj 78 mužov, žien a detí irackej, iránskej a sýrskej národnosti,“ povedala Baloghová.
Foto: TASR - Prezídium PZ


Podľa polície v prvom kamióne sedelo, ležalo aj čupelo 44 osôb a v druhom strážcovia zákona narátali 34 osôb. Podľa prvotných informácií mali byť cudzinci naložení v Rumunsku a ich cesta mala viesť cez Maďarsko a Slovensko do Nemecka. Cena "jednosmerného lístka" sa mala pohybovať v sume približne 500 eur.

Policajti všetkých cudzincov postupne predviedli na oddelenie cudzineckej polície.

„Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície už začal trestné stíhanie pre zločin prevádzačstva,“
dodala Baloghová.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.