< sekcia Slovensko

V objekte Nočných vlkov sa nachádzajú historické exponáty

Na snímke základňa ruského motorkárskeho gangu Noční vlci v Dolnej Krupej pri Trnave počas policajnej obhliadky 19. júla 2018. Foto: TASR - Prezídium PZ SR Bratislava

V objekte sa mala nachádzať aj strelnica, čo polícia po previerke nepotvrdila.

Bratislava 19. júla (TASR) - Polícia disponuje informáciami o objekte klubu Nočných vlkov v Dolnej Krupej pri Trnave. Vojenské stroje, ktoré sa tu nachádzajú, sú vraj historickými exponátmi. TASR o tom informoval Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru.

Podľa hovorcu sú vojenské stroje v objekte historickými exponátmi, ktoré by mali byť vystavené a prístupné verejnosti na jeseň. Časť techniky je tiež majetkom občianskeho združenia, ktoré je členom Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR a podľa zákona o ochrane pred požiarmi plní úlohy obecnej hasičskej jednotky. "Pre úplnosť, združenie sa vo svojej činnosti okrem iného venuje aj prestavbe starej vojenskej techniky na funkčné hasičské vybavenie súvisiace napríklad s transportom záchranných zložiek pri mimoriadnych udalostiach," doplnil hovorca.

"Ide o pojazdné vozidlá, ktoré, samozrejme, nie sú streľbyschopné. Ako sme už viackrát zdôraznili, celú situáciu v súvislosti s týmto objektom monitorujeme a v prípade akéhokoľvek podozrenia na protiprávnu činnosť okamžite zasiahneme," vysvetlil Slivka. Polícia objektu venuje pozornosť a doposiaľ nezaznamenala žiadne protiprávne konanie, priestupok ani trestný čin. V objekte sa mala nachádzať aj strelnica, čo polícia po previerke nepotvrdila.

Na základňu ruského motorkárskeho gangu Noční vlci sa plánujú na rokovaní brannobezpečnostného výboru parlamentu pýtať ministerky vnútra Denisy Sakovej (Smer-SD) poslanci strany SaS. "Na najbližšom zasadnutí výboru sa budeme pýtať ministerky vnútra Denisy Sakovej, čo o tejto základni vie. Keďže je o tejto skupine známe, že je paramilitantnou organizáciou s väzbami na ruského prezidenta Putina, očakávame, že zareaguje aj ministerstvo zahraničných vecí," povedal podpredseda SaS Ľubomír Galko.