< sekcia Slovensko

Štefanec sa na pôde europarlamentu pridáva ku KDH

Slovenský europoslanec Ivan Štefanec v Európskom parlamente Foto: Kabinet Ivana Štefanca

Kandidovať do NR SR vo farbách KDH v roku 2016 však nebude. Štefancov mandát v europarlamente totiž potrvá až do roku 2019.

Bratislava 6. júla (TASR) - Europoslanec a bývalý člen SDKÚ-DS Ivan Štefanec sa na pôde Európskeho parlamentu (EP) pridáva ku KDH. Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámil líder KDH Ján Figeľ, ktorého hnutie bude v EP reprezentovať po novom trojica poslancov. Okrem Štefanca aj Anna Záborská a Miroslav Mikolášik.

"Slovenská kresťanská demokracia bola vždy motorom pozitívnych zmien. Naša politika potrebuje ľudí, ktorí majú odvahu a profesionalitu prinášať skutočné riešenia. Vo februári sme predstavili stratégiu KDH plus, ktorá je pozvaním pre tých, ktorí zmýšľajú a konajú podobne, pre odborníkov aj politikov," povedal Figeľ. Spolupráca so Štefancom bude podľa jeho slov zameraná najmä na účinnú podporu podnikania, stability eura, rastu zamestnanosti a efektívneho využívania eurofondov.

Štefanec dnes uviedol, že spolupráca s KDH je pre neho prirodzená. "Zdieľame spoločné hodnoty a som pripravený pracovať na ďalších spoločných aktivitách. Stále som členom Európske ľudovej strany a som pripravený užšie spolupracovať tak, aby sme boli užitoční. S KDH nás spája aj presvedčenie o potrebe najmä ekonomických reforiem pre Slovensko. Živnostníci a malí podnikatelia si zaslúžia oveľa väčšiu podporu," vyhlásil. Kandidovať do NR SR vo farbách KDH v roku 2016 však nebude. Štefancov mandát v europarlamente totiž potrvá až do roku 2019.

Na otázku, ako vníma súčasný osud SDKÚ-DS, z ktorého vo februári odišiel, Štefanec odvetil, že sa jeho rozhodnutie ukázalo ako správne. Napriek tomu aj naďalej ostáva bez straníckeho trička, do KDH zatiaľ nevstupuje.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.