< sekcia Slovensko

Premiér si dal kapustnicu s malackými hasičmi slúžiacimi na Štedrý deň

Predseda vlády SR Robert Fico (vpravo) a podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák (uprostred) navštívili na Štedrý deň 24. decembra 2015 službukonajúcich príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (vpravo) na hasičskej stanici v Malackách, aby im odovzdali darčeky a spoločne posedeli pri vianočnej kapustnici. Na snímke vľavo riaditeľ Krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Bratislave pplk. Martin Blaha. Foto: TASR/Vladimír Benko/MV SR

V Malackách na Štedrý deň slúži sedem hasičov. Služba im začala dnes o 07.00, končiť bude v piatok (25.12.) takisto o 07.00 h.

Malacky 24. decembra (TASR) – Čo najpokojnejšiu službu bez náročných či mimoriadnych zásahov. Premiér Robert Fico to dnes zaželal príslušníkom Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Malackách slúžiacim na Štedrý deň. Spolu s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom im prišiel zaželať pekné sviatky.

Ako Fico povedal v neformálnej diskusii s hasičmi, nie je určite príjemné byť v práci na Štedrý deň, no sú profesie, kde musia byť aj v tento deň ľudia v práci. "Aj takouto návštevou chcem prejaviť úctu a rešpekt všetkým povolaniam, ktoré sa musia realizovať aj na Štedrý deň, poďakovať sa a zaželať pekné Vianoce všetkým policajtom, hasičom, lekárom, zdravotným sestrám, dozorcom slúžiacim vo väzení, pracovníkom v nepretržitých prevádzkach a ďalším, ktorí zabezpečujú potrebné činnosti, služby a pohotovosť," uviedol Fico.

Minister vnútra Robert Kaliňák takisto zaželal všetkým, ktorí dnes museli prísť do práce, pokojnú službu. Verí, že na Vianoce nie je iba o povinnosti a odrieknutí si toho, čo majú ostatní. "Samozrejme, znamená to aj odtrhnutie od rodiny, na druhej strane aj v takejto službe sa buduje kolektív a ja verím, že aj tento tím to utuží a bude ešte kvalitnejší. Už teraz sú výsledky hasičov úctyhodné," povedal Kaliňák.

Fico i Kaliňák si na stanici pozreli techniku, ktorú hasiči používajú, službukonajúcich sa pýtali na to, aké sú ich vianočné zvyky, či ako si štedrovečernú hostinu zorganizovali v rodine. Pochválili aj záhorácku kapustnicu, ktorú na hasičskej stanici ochutnali. Navarili ju sami hasiči. Hlavný kuchár, Martin Vasaráb, však povedal, že žiadnu špeciálnu kapustnicu nepripravovali. "Je taká, ako varíme každý rok, jej základom je kapusta zo stupavskej časti Mást, údené, klobásy a, samozrejme, musí byť správne dochutená," uviedol hasič.

V Malackách na Štedrý deň slúži sedem hasičov. Služba im začala dnes o 07.00, končiť bude v piatok (25.12.) takisto o 07.00 h. Podľa riaditeľa Okresného riaditeľstva HaZZ v Malackách Juraja Slovinského je služba zatiaľ pokojná. "Nezaznamenali sme žiadnu udalosť, ktorá by si vyžiadala náš výjazd," uviedol pre TASR s tým, že za posledné roky je pre malackých hasičov služba na Štedrý deň viac-menej pokojná, bez mimoriadnych zásahov. "Verím, že to bude tak aj dnes," vyjadril želanie na záver.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.