< sekcia Slovensko

Prezident A. Kiska v stredu prijme nových kandidátov na ministrov

Na snímke prezident SR Andrej Kiska. Foto: TASR/KP SR - Marián Garaj

Prezident sa v utorok rozhodol nevymenovať novú vládu. Pellegrini chce Kiskovi v stredu (21.3.) doručiť nový návrh na vymenovanie členov novej vlády.

Bratislava 20. marca (TASR) – Prezident SR Andrej Kiska prijme v stredu 21. marca v Prezidentskom paláci nových kandidátov na ministrov. TASR o tom informoval Martin Lipták z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR.

Kiska sa od 9.00 h postupne stretne s Petrom Pellegrinim (Smer-SD), ktorý je poverený zostavením vlády. Po ňom to bude kandidát na ministra spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd), kandidátka na ministerku kultúry Ľubica Laššáková (Smer-SD), kandidát na podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD), kandidát na ministra vnútra Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) a kandidátka na ministerku zdravotníctva Andrea Kalavská.Prezident sa v utorok rozhodol nevymenovať novú vládu. Pellegrini chce Kiskovi v stredu (21.3.) doručiť nový návrh na vymenovanie členov novej vlády. Na post ministra vnútra súčasného šéfa rezortu zdravotníctva navrhol Tomáša Druckera. Ministerstvo zdravotníctva by po ňom mala prebrať štátna tajomníčka rezortu Andrea Kalavská.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.