< sekcia Slovensko

Prezident A. Kiska vymenoval ďalších nových veľvyslancov

Andrej Kiska počas prejavu Foto: TASR/Pavel Neubauer

Ide o druhú skupinu vedúcich diplomatických zastúpení v zahraničí, ktoré prezident vymenoval od nástupu do svojej funkcie.

Bratislava 9. septembra (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska dnes vymenoval ďalších nových slovenských veľvyslancov v zahraničí. Informovala o tom kancelária prezidenta na oficiálnej internetovej stránke.

V Iraku bude pôsobiť Ľubomír Macko, ktorý nahradí Miloslava Naďa. Na novofungujúce veľvyslanectvo v Spojených arabských emirátoch, ktoré Slovensko otvorilo vlani v decembri v Abú Zabí, pocestuje Dušan Horniak. Zmena nastáva aj na belgickom a luxemburskom zastupiteľskom úrade (ZÚ), ktorý sídli v Bruseli. Jána Kuderjavého vystrieda súčasný generálny riaditeľ sekcie ministra zahraničných vecí Stanislav Vallo. Zo svojho postu riaditeľa kancelárie ministra zahraničných vecí odíde do Kanady Andrej Droba. V Ottawe nahradí súčasného veľvyslanca Milana Kollára.

Ide o druhú skupinu vedúcich diplomatických zastúpení v zahraničí, ktoré prezident vymenoval od nástupu do svojej funkcie. Pri prvých piatich tak spravil 16. júla.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.