TERAZ Slovensko Navi
Slovensko

Prezident SR podal trestné oznámenie pre ohováranie v blogu

TASR, 8. januára 2013 13:09

Autor správy pripomínal smrť poľovného referenta Michala Bobáka, ktorý Gašparoviča sprevádzal na poľovačkách.

Prezident SR Ivan Gašparovič Foto: TASR
Bratislava 8. januára (TASR) - Prezident SR Ivan Gašparovič podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Rozhodol sa tak brániť voči ohováraniu, ktorého sa mal dopustiť jeden z autorov blogu. Médiá dnes o tom informoval hovorca prezidenta Marek Trubač.

Autor správy pripomínal smrť poľovného referenta Michala Bobáka, ktorý Gašparoviča sprevádzal na poľovačkách. Ten zahynul v roku 2009 po tom, ako ho zasiahla nešťastná strela, deň po poľovačke prezidenta SR. K neúmyselnému zabitiu sa vtedy prihlásil Bobákov priateľ Štefan Drozd.

"Štefan Drozd má byť za čo vďačný práve Gašparovičovi, keďže ten ho v minulosti podržal vo funkcii riaditeľa Vojenských lesov. V septembri 2011 Drozda odsúdili na 18 mesiacov podmienečne s tým, že už nikdy viac nesmie do ruky vziať strelnú zbraň," pripomenul vo svojom blogu Juraj Poláček.

Trubač zdôraznil, že ide o zjavné ohováranie. Prezident bol podľa jeho slov v uvedenom čase na dovolenke v Chorvátsku a až po návrate sa dozvedel o spomínanom nešťastí. "Takéto nehoráznosti rozširovať cez blogy na internete, ktoré nie sú nijako kontrolované, to už nie je ani etické, ani morálne. Je to zvrhlosť a tento človek bude niesť zodpovednosť," zdôraznil Trubač.

O podaní trestného oznámenia informoval ako prvý denník Hospodárske noviny. Ten získal aj vyjadrenia autora blogu. Poláček vraví, že len sumarizoval známe fakty a Gašparoviča z tragédie obviniť nechcel. "Nemôžem za to zreťazenie pôvodných faktov," povedal.
Zdielať článok na Facebook

Najnovšie články v rubrike

včera 14:00

Procházka: Hľadáme dohodu o podpore najsilnejších kandidátov pravice
Sieť je v záujme dohody ochotná rokovať aj o stiahnutí kandidatúry niektorých svojich nominantov. Všetko je otvorené, povedal Procházka. video

sk
včera 13:49

Greenpeace vyzvala premiéra na podporu klimaticko-energetických cieľov
Mimovládna organizácia apeluje na premiéra, aby prehodnotil spoločný postup, ktorý krajiny V4 a Rumunsko i Bulharsko dohodli na stretnutí v Bratislave.

sk
včera 13:46

ÚVK na prvom zasadnutí riešila podnety občanov i žiadosť o vysvetlenie
ÚVK dala všeobecný súhlas pre prítomnosť občanov pri sčítavaní hlasov a vyzvala aj okrskové volebné komisie, aby umožnili občanom zúčastniť sa pri hlasovaní a sčítaní hlasov.

sk

Najčítanejšie Slovensko

Téma TASR