< sekcia Slovensko

PRIESKUM: Voľby by vyhral Smer-SD, liberáli posilnili

Na archívnej snímke predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: FOTO TASR - Henrich Mišovič

Pred bránami Národnej rady SR by ostala SMK-MKP (4,3 percenta). Ostatné strany alebo hnutia by nezískali ani dvojpercentnú podporu.

Bratislava 24. novembra (TASR) - Ak by sa parlamentné voľby konali v novembri, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 24,8 percenta. Ako druhá najsilnejšia by skončila SaS, podporilo by ju 17,8 percenta respondentov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, ktorý sa realizoval 14. až 18. novembra na reprezentatívnej vzorke 1000 respondentov.

Na tretej priečke by skončilo hnutie OľaNO-NOVA, volilo by ho 12,5 percenta oslovených. Nasledovali Sme rodina - Boris Kollár (9,2 percenta), SNS (8,9 percenta) a Kotleba - ĽSNS so ziskom 8,4 percenta. Do parlamentu by sa ešte dostali KDH (7 percent) a Most-Híd (5,8 percenta). Pred bránami Národnej rady SR by ostala SMK-MKP (4,3 percenta). Ostatné strany alebo hnutia by nezískali ani dvojpercentnú podporu.

Na voľbách by sa zúčastnilo 74,6 percenta opýtaných, 11,7 percenta respondentov by nešlo voliť a 12,1 percenta nevedelo, koho by teraz volili, 1,6 percenta svoje preferencie prezradiť nechcelo.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.