< sekcia Slovensko

R. PROCHÁZKA: Nahrávka ukázala, že som bez záväzkov

Na snímke Radoslav Procházka počas mimoriadneho brífingu strany Sieť. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Procházka zopakoval, že ho mrzí, že s Matovičom viedol rozhovor a že neodišiel hneď pri prvej provokácii.

Bratislava 4. mája (TASR) - Zverejnená nahrávka rozhovoru s Igorom Matovičom (OĽaNO) je podľa predsedu strany Sieť Radoslava Procházku odkaz verejnosti, že je vo verejnej službe slobodný. Povedal to dnes ma mimoriadnom brífingu v Bratislave. Nahrávku označil za autentickú.

"Ide o odkaz, že som bez záväzkov, nikomu nič dlžný a že sa chcem do volieb sústrediť na prípravu plánu pre ľudí na vystriedanie vládneho manšaftu Juraja Širokého," uviedol. Ľudia si podľa neho majú na nahrávku urobiť názor sami, vrátane vyjadrenia "pol na pol". Procházka zopakoval, že ho mrzí, že s Matovičom viedol rozhovor a že neodišiel hneď pri prvej provokácii. "Tiež mi je ľúto, že som rozhovor viedol takým spôsobom," povedal. Odmietol tvrdenie, že by od Matoviča žiadal "niečo iné než zľavu".Za zverejnením nahrávky nie je podľa neho Igor Matovič. "Ubližuje mu. Ukazuje sa ňou, že rok vodil ľudí za nos, že na tom pseudodetektore nehovoril pravdu," informoval. Podľa Procházku vyhovuje zverejnenie kompletnej nahrávky ľuďom, "ktorí dva mesiace neboli schopní povedať Jurajovi Širokému, aby zaplatil vlastné dlhy". Na otázku novinárov, či myslel vládnu stranu Smer-SD, odpovedal, že to naznačil. "Ale je to moja vlastná interpretácia," konštatoval.

Procházka sa vyjadril aj k jeho tvrdeniu z nahrávky, že súčasný prezident Andrej Kiska mal pred prezidentskými voľbami zaplatenú agentúru Focus. "Úprimne neviem, ako k tejto téme došlo, ale asi to bol výraz nejakej ľudskej frustrácie, šlo iba o klebetu," povedal. Vzťahy s Kiskom podľa neho zostávajú dobré.Kompletné znenie nahrávky medzi Matovičom a Procházkom, na ktorej sa hovorí o platení za inzerciu bez bločku, zverejnili cez víkend viaceré médiá.

Nahrávku odovzdal Matovič polícii v decembri minulého roka. Na tento krok ho vyzvala polícia s cieľom podrobiť záznam odbornej expertíze. Polícia začala v súvislosti s nahrávkou trestné stíhanie v septembri, neskôr vyšetrovanie zastavila. V novembri obvinil Procházku prokurátor Generálnej prokuratúry SR pre zločin skrátenia dane a poistného v štádiu prípravy.

Nahrávka rozhovoru Matoviča s Procházkom sa objavila v médiách po tom, ako sa Procházka odmietol podrobiť testu na detektore lži. Matovič ho naň vyzval, keď Procházku obvinil z čierneho financovania prezidentskej kampane. Na nahrávke sa hovorí o možnosti platenia inzercie bez bločku. Procházka priznal, že hlas na nahrávke je jeho, ale materiál je podľa neho zostrihaný.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.