< sekcia Slovensko

R. PROCHÁZKA: Odchody poslancov zo #Siete nehrozia

Na snímke predseda #SIETe Radoslav Procházka. Foto: TASR/František Iván

Úvahy o odchode odmietli aj poslanci Eduard Adamčík a Igor Janckulík.

Bratislava 3. júna (TASR) - Koaličnej strane #Sieť nehrozia žiadne odchody poslancov. Povedal to dnes v parlamente predseda strany Radoslav Procházka. Úvahy o odchode odmietli aj poslanci Eduard Adamčík a Igor Janckulík.

Reagovali na medializované informácie, že Procházku by mohli opustiť šiesti poslanci. Dôvodom by mohlo byť prípadné vytvorenie spoločného klubu s tromi poslancami zo Sme rodina Petrom Marčekom, Martinou Šimkovičovou a Rastislavom Holúbekom.

Procházka trvá na tom, že odchody nehrozia. "Nie. Je to téma každé dva týždne. Táto téma sa nepotvrdí, už nám je to trochu smiešne," vyhlásil Procházka, ktorý nevie, kto tému otvára. V súvislosti s poslancami od Borisa Kollára uviedol, že v parlamente sa všetci rozprávajú, ale #Sieť nábor nerobí. "Koalícia funguje stabilne v zostave, v akej je dnes. Nikto nepotrebuje robiť nábor a ani ho nerobíme," zdôraznil.Objavili sa aj informácie, že ak by poslanci Procházku opustili, mohli by ísť do klubu Mosta-Híd. Predseda tejto strany Béla Bugár sa k špekuláciám vyjadrovať nemieni. "Teoretické otázky a výmysly riešiť nebudem. Nie je táto téma na stole. Neriešim to," poznamenal.

Možný rozkol v #Sieti naznačujú dnešné vyjadrenia viacerých poslancov. Viacerí poslanci #Siete potvrdili, že nechcú prípadný spoločný klub s trojicou poslancov z klubu Borisa Kollára. Reagovali tak na medializované úvahy o vytvorení takéhoto klubu.

"Nie, nesúhlasím. Politika nemôže byť o kupčení s hlasmi za každú cenu a ak by sa toto stalo, bol by to veľký šrám na fungovaní tejto vládnej koalície," uviedol pre TASR podpredseda #Siete Adamčík. Pre podpredsedníčku strany Katarínu Csáfalvayovú je neprijateľné sedieť v spoločnom klube so zástancami extrémistických názorov. Zmysel v klubovej spolupráci s trojicou poslancov zo Sme rodina nevidí ani člen predsedníctva #Siete Janckulík.

Nepozdávalo sa im oficiálne stanovisko #Siete, z ktorého vyplýva, že strana nevylúčila prípadnú spoluprácu s trojicou poslancov od Borisa Kollára. V stanovisku stojí, že strana nábor nerobí, nevidí dôvod to siliť. "Koalícia je stabilná v zostave, v akej funguje dnes," odkázala hovorkyňa #Siete Karmen Németová. #Sieť sa podľa jej slov nevyhýba normálnej pracovnej ani ľudskej komunikácii v parlamente a nebude sa jej vyhýbať ani v budúcnosti. V stanovisku sa píše aj to, že ak vznikne prirodzený záujem o bližšiu spoluprácu, budú o jej možnostiach hovoriť najskôr medzi sebou.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.