< sekcia Slovensko

Fico verdikt v nástenkovom tendri nekomentuje, ale rešpektuje

Na snímke premiér SR Robert Fico. Foto: TASR/Martin Baumann

Špecializovaný trestný súd v Pezinku v kauze z roku 2007, známej ako nástenkový tender, odsúdil na dlhoročné tresty odňatia slobody bývalých ministrov výstavby a regionálneho rozvoja SR za SNS.


Štrasburg 18. októbra (TASR) - Premiér Robert Fico odmietol komentovať dnešné rozhodnutie súdu v kauze známej ako nástenkový tender. Domnieva sa však, že je našou povinnosťou ho rešpektovať.

"Každý výsledok v boji proti korupcii je dôležitý, ale nikdy nebudem komentovať rozhodnutia súdu. Je to veľmi citlivá vec. Orgány činné v trestnom konaní nejako rozhodli a našou povinnosťou je toto rozhodnutie rešpektovať," povedal predseda vlády SR na tlačovom brífingu, ktorý sa konal po zasadnutí s expertmi zo Skupiny štátov Rady Európy proti korupcii (GRECO) v Štrasburgu.

Dodal však, že nejde o právoplatné rozhodnutie a v kauze treba počkať na definitívny verdikt príslušných orgánov.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku dnes v kauze z roku 2007, známej ako nástenkový tender, odsúdil na dlhoročné tresty odňatia slobody bývalých ministrov výstavby a regionálneho rozvoja SR za SNS Mariána J. a Igora Š. Zvyšných troch obžalovaných spod obžaloby oslobodil.

Bývalému ministrovi výstavby Mariánovi J. súd uložil trest odňatia slobody v dĺžke trvania 12 rokov, peňažný trest 30.000 eur a trest zákazu činnosti vykonávať zamestnanie v orgánoch verejnej moci na päť rokov. Jeho nástupcovi na poste ministra Igorovi Š. udelil trest odňatia slobody v dĺžke trvania deväť rokov, peňažný trest 30.000 eur a trest zákazu činnosti vykonávať zamestnanie v orgánoch verejnej moci na päť rokov.

Rozsudok nie je právoplatný, odvolanie podali prokurátorka aj obžalovaní exministri.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.