< sekcia Slovensko

R. Raši: Bolo podaných 50 nápadov, ako zlepšiť čerpanie eurofondov

Na snímke predseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši. Foto: TASR - Pavol Zachar

Vicepremiér pre investície a informatizáciu uviedol, že je potrebné pri téme zlepšenia čerpania eurofondov odstrániť zbytočnú byrokraciu.

Bratislava 16. mája (TASR) - Celkovo bolo podaných 50 nápadov, ako urobiť transparentnejším čerpanie eurofondov a zjednodušiť prístup k nim, z nich bolo vybraných desať. Z týchto desiatich budú v stredu v ďalšom kole vyhodnotené tri najlepšie. Uviedol to v stredu vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) počas celoslovenského podujatia EŠIF Idea Hack.

Ako príklad uviedol organizovanie seminárov k eurofondom formou on-line webinárov, vytváranie tzv. euroboxov či chat-boxov. "Veríme, že nielen tie najlepšie, ale možno aj tie z tých desiatich nápadov sa podarí implementovať do praxe a zjednodušiť život prijímateľov," uviedol Raši s tým, že treba odstrániť zbytočnú byrokraciu.

Riaditeľ odboru metodiky a koordinácie subjektov Úradu podpredsedu vlády SR (ÚPVII) pre investície a informatizáciu Matúš Drotár doplnil, že na podujatí sú zástupcovia žiadateľov a prijímateľov. Desať nápadov z 50 vybrala komisia z ÚPVII, rovnako ako bude vyberať ďalšia komisia tri najlepšie. Vicepremiér povedal, že sú tam aj konzultanti, mentori či odborníci na verejné obstarávanie.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.