Slovensko

RTVS: Kotleba si vymyslel znásilnenie vo vlaku, aj zásah hliadok

Teraz.sk, 15. februára 2017 16:57, aktualizované 15. februára 17:07

ĽSNS na tlačovej konferencii informovala, že v medzinárodnom rýchliku malo dôjsť k pokusu o znásilnenie mladej ženy. Polícia podľa ĽSNS vraj na prípad nereagovala.

Na snímke poslanec Marian Kotleba (ĽSNS). Foto: TASR - Michal Svítok
Bratislava 15. februára (Teraz.sk) - Strana Mariana Kotlebu medializovala vymyslenú informáciu o tom, že v medzinárodných rýchlikoch malo v uplynulých dňoch dôjsť k pokusu o znásilnenie. Informuje o tom RTVS na sociálnej sieti.

Zároveň dodáva, že internetom sa navyše šírili správy, že údajnému znásilneniu zabránili práve Kotlebove hliadky. Žiadna z informácií nie je pravdivá, čo pre RTVS potvrdili aj slovenské železnice aj príslušná krajská polícia.

ĽSNS na tlačovej konferencii informovala, že pred Štúrovom v medzinárodnom rýchliku malo dôjsť ku krádeži batožiny a pokusu o znásilnenie mladej ženy. Polícia podľa ĽSNS vraj na prípad nereagovala.

"V pondelok 13. februára o 9.10 h prijalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre oznámenie, že v medzinárodnom vlaku, odchádzajúceho zo železničnej stanice Budapešť, sa nachádza osoba, ktorá oznámila, že ju v úseku cesty Szob-Štúrovo obťažovala iná osoba. Cestujúca sa zľakla a vyhľadala vlakvedúceho, ktorý privolal policajnú hliadku," informovala hovorkyňa KR PZ v Nitre Renáta Čuháková.

Polícia prišla podľa Čuhákovej na miesto za osem minút, vlak v tom čase stál v železničnej stanici Nové Zámky. "Žena uviedla, že sa jej spiacej niekto dotkol, nešlo však o dotyky sexuálneho charakteru, že sa len veľmi preľakla a vyhľadala pomoc," dodala Čuháková.

Podľa hovorkyne žena opakovane uviedla, že je v poriadku, nič jej nechýba a nechce podať žiadne oznámenie a chce cestovať ďalej do Hamburgu. "Po dohode s vlakvedúcim bola usadená k inej žene v blízkosti služobného oddielu," uzavrela hovorkyňa.

"Bohužiaľ na Slovensku i v Maďarsku existujú organizované skupiny, ktoré sa špecializujú na železničné krádeže a okrádajú spiacich cestujúcich. To bol aj prípad z 13.2.2017 vo vlaku EC 172. Páchatelia takéhoto pokusu o krádež nastúpili v Maďarsku a medzi Szobom (Maďarsko) a Štúrovom sa pokúsili okradnúť spiacu cestujúcu. Tá privolala s pomocou ostatných cestujúcich vlakvedúceho, ktorý incident oznámil polícii i nadriadeným," uviedla v reakcii Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Zároveň dodala, že keďže vlak medzitým dorazil do stanice Štúrovo, podozriví tam vystúpili a utiekli. Poškodená zahraničná cestujúca v Štúrove nechcela vystúpiť ani podať trestné oznámenie. "V Nových Zámkoch podala vysvetlenie hliadke privolanej vlakvedúcim, ktorá tam vlak čakala. Polícia podľa našich informácií po páchateľoch pokusu o krádež pátra. Z tohto dôvodu vlak meškal 18 minút," doplnila ZSSK.

ZSSK upozornila, že nešlo o pokus o znásilnenie, ale o pokus o krádež, ktorý sa odohral možno ešte na území Maďarskej republiky. Ten prerušila samotná okrádaná cestujúca. "Incident na mieste okamžite riešil vlakvedúci, ktorý privolal políciu. Ľudia v zelených tričkách, ktorí cestujú po Slovensku, v snahe zvýšiť popularitu svojej politickej strany, v tomto vlaku videní neboli. O druhom, nedeľnom (12.2.) prípade mediálne prezentovanej ´krádež´, nemá ZSSK ani polícia žiadne informácie," uzavrela ZSSK.Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

včera 20:07

S prízemným mrazom treba počítať aj ďalej, vietor zosilnie
Výstraha pre niektoré okresy platí minimálne do utorka 25. apríla.

sk
včera 16:39

A. DANKO: Summit šéfov parlamentov je najväčšie podujatie SK PRES
Šéfovia parlamentov sa podľa predsedu Národnej rady SR dotknú viacerých tém, neobídu ani vývoj EÚ, francúzske prezidentské voľby či brexit.

sk
včera 16:09

Varovanie: V Tunisku sú možné teroristické útoky
Ministerstvo zahraničných vecí preto odporúča Slovákom, aby počas pobytu v Tunisku zachovávali zvýšenú obozretnosť, prostredníctvom médií sledovali aktuálnu bezpečnostnú situáciu v krajine.

sk

Najčítanejšie Slovensko

Téma TASRPoužívaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac